Спецоперація «Синиця»: у ГУР розповіли, як наша держава отримала гелікоптер ворога Мі-8
Джерело: пресконференції представників ГУР за участі російського командира вертольота Мі-8 Максима Кузьмінова
5 вересня представники Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов та Артем Шевченко повідомили, що результати безпрецедентної спецоперації під кодовою назвою “Синиця”, внаслідок якої наша держава отримала російський гелікоптер Мі-8 та технологічне обладнання на його борту, вже суттєво вплинули на боєздатність ворожої авіації.
Зауважується, що це матиме довготривалі згубні наслідки для планів ворога, а українській розвідці дозволить краще зрозуміти ворожу систему звʼязку та безпеки.
Під час пресконференції озвучили раніше невідомі деталі спецоперації.
Зокрема, Юсов повідомив, що процес тривав пів року з моменту, коли Кузьмінов сконтактував з українськими спецслужбами та виявив бажання перелетіти в Україну.
Російський пілот зазначив, що ухвалив рішення не брати участь у злочинній війні проти України ще в грудні 2022 року. Зауважив, що поштовхом до такого рішення стало “повне розуміння всього, що відбувається”.
У РФ у мене залишилися власний літак, хороша зарплата, дві квартири, майже пенсія. Зараз для мене це не важливо. Головне ― не воювати проти України, ― наголосив він.
Кузьмінов був підписаний на сторінки ГУР в соцмережах з потрібними контактами. Пілот звернувся, і згодом розпочалася секретна переписка.
Українські агенти не навʼязували рішення, це рішення було моє, мене ніхто не примушував. Десь півроку ми будували маршрути, думали, як краще і безпечніше все організувати, і 9 серпня 2023 року все сталося, ― розповів Кузьмінов.
9 серпня о 16:30 пілот злетів з аеродрому “Курск”, летів на наднизькій висоті у режимі радіомовчання. Під час перетину кордону по вертольоту відкрили вогонь зі стрілецької зброї: на думку Максима, це були росіяни. Кузьмінов зазнав поранення в ногу, відлетів на 20 кілометрів від кордону та приземлився в узгодженому місці.
Двоє інших членів екіпажу почали поводити себе агресивно, побігли з вертольота в бік кордону. Зауважується, що їх довелося ліквідувати.
Згідно із законом, Україна виплатить російському пілоту грошову компенсацію, гарантує безпеку йому і членам сімʼї, а також надасть право вибору відносно подальшого місця проживання і роботи. Однак, нині пілот розмірковує над наміром долучитися до Сил Оборони України і далі протидіяти російській агресії.
Представник Воєнної розвідки звернувся до російських військовослужбовців, нагадавши, що наша держава демонструє відкритість і демократичність.
Ми звертаємося до всіх російських військовослужбовців: навіть під час диктатури є вибір. Ви не раби, не “Ґерасіми” і не “Му-му”. Переходьте на сторону добра, де вам гарантують безпеку, порядність і чисту совість, ― резюмував Юсов.
- У документальному фільмі “Збиті льотчики Росії” розкрили особу російського пілота, котрий перегнав з РФ до України гелікоптер Мі-8АМТШ.
- В результаті спецоперації ГУР екіпаж російського гелікоптера Мі-8 перелетів на територію України та добровільно здався у полон Силам оборони.
- 24 серпня українські військові у межах спецоперації здійснили висадку на території тимчасово окупованого Криму.
- ГУР повідомило деталі спецоперації у тимчасово окупованому Криму.
У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.
Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.
Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.