Спецжурі Атланти пропонує висунути звинувачення проти впливових соратників Трампа
Джерело: The Washington Post із посиланням на судові документи
Спеціальне велике журі Атланти підтримало висунення звинувачень Дональду Трампу через ймовірне втручання у вибори в Джорджії в 2020 році, а також його союзникам, серед яких – сенатор Ліндсі Грем та ще 37 осіб, причетні до справи.
“Рекомендації спеціального великого журі вийшли за межі звинувачень, висунутих пані прокурором Вілліс та її командою, запропонувавши притягти до кримінальної відповідальності ще 20 осіб”, – йдеться в матеріалі.
При цьому, серед двох десятків нових прізвищ фігурують сенатор Ліндсі Грем, адвокати кампанії Трампа Клета Мітчелл і Борис Епштейн, ексрадник з питань нацбезпеки Майкл Флінн, адвокат Лін Вуд та колишні сенатори Девід Пердью і Келлі Лоффлер – обидва республіканці зі штату Джорджія.
Своєю чергою, чинний сенатор Ліндсі Грем заперечив, що чинив будь-які протиправні дії зі свого боку та назвав рекомендацію великого журі “тривожною для країни”.
“Припускати, що я – учасник якоїсь великої схеми зі скасування виборів, немає сенсу. Я переконаний, що в цій країні є спроби використовувати закон як зброю. І ми всі маємо хвилюватися, тому що ви відкриваєте скриньку Пандори”, – прокоментував він.
Усі інші фігуранти нового списку також заперечують причетність до неправомірних дій або досі не зробили публічних заяв.
Справа про втручання у вибори: Трампу висунули звинувачення за 13 пунктами, включаючи порушення закону про рекет, схиляння державного службовця до порушення присяги, змову з метою видати себе за державного службовця, змову з метою підробки документів першого ступеня та змову з метою подання фальшивих документів.
Розслідування розпочали після витоку аудіо з телефонної розмови в січні 2021 року, під час якої Трамп закликав держсекретаря Джорджії Бреда Раффенспергера поставити під сумнів дійсність тисяч бюлетенів і сказав, що хоче ”знайти” голоси, щоб скасувати вибори в штаті 2020 року.
- Федеральна суддя у Вашингтоні Таня Чуткан призначила на 4 березня 2024 року початок судового розгляду справи про змову колишнього президента США Дональда Трампа з метою залишитися при владі після отримання поразки на виборах 2020 року.
Росія погодилася постачати газ до невизнаного Придністров’я у формі гуманітарної допомоги. Про це заявив Вадим Красносельський, голова цієї території.
Міністерство оборони Німеччини передало Україні новий пакет військової допомоги.
Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.
28 грудня 2024 року в місті Брендон, штат Міссісіпі (США), виявили тіла 30-річної Дженніфер Шеффілд та її колишнього чоловіка Брендона Шеффілда. Чоловік застрелив жінку, а потім покінчив життя самогубством. Незадовго до трагедії загибла розповідала у соцмережі, що між ними стався “мирний” розрив стосунків.
Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.