Співробітники USAID залишають агентство під наглядом федеральних служб

Джерело: AP

Співробітники Агентства США з міжнародного розвитку, котрих звільнили або відправили у примусову відпустку в межах реорганізації, залишають свою штаб-квартиру у Вашингтоні. Під наглядом федеральних офіцерів вони мали лише 15 хвилин, щоб зібрати особисті речі.

Доступ до приміщення колишні працівники отримують за розкладом, у супроводі федеральних служб, і мають лише 15 хвилин на збір речей. Частина співробітників залишала будівлю зі сльозами на очах, виносячи валізи та коробки. Зовні їх підтримували колеги та активісти, які висловлювали вдячність за їхню працю.

USAID стало однією з головних цілей адміністративної реформи, яку просувають президент Трамп спільно з Ілоном Маском у межах проєкту “ефективності уряду”. Влада заявляє, що діяльність агентства не відповідає зовнішньополітичним пріоритетам президента і є неефективною.

За офіційними даними, на початку тижня USAID відправило у відпустку 4 080 співробітників по всьому світу, а ще 1 600 осіб втратять роботу через скорочення штату. Окрім цього, адміністрація заморозила понад 90% контрактів агентства та припинила фінансування програм міжнародної допомоги на $60 млрд.

У Конгресі поки що не вживають заходів, хоча відповідно до законодавства саме він має повноваження на реорганізацію агентства.

Однак, рішення адміністрації вже стали предметом судових розглядів. Представники кількох громадських організацій та бізнесу подали позови проти масових звільнень і блокування фінансування допомоги. Федеральний суддя зобов’язав адміністрацію Трампа відновити виплати, тоді як Верховний суд тимчасово зупинив це рішення.

Серед тих, хто прийшов підтримати звільнених працівників, був і ветеран армії США Девід Редкліфф. Він тримав у руках плакат із написом: “Ви зробили Америку великою! Дякуємо USAID”.

Я шокований і обурений, — сказав він. — Ці люди представляли найкраще, що є в Америці. Їхня робота зробила США лідером у сфері розвитку та допомоги.

Раніше представники USAID повідомили, що масові скорочення можуть призвести до зупинки гуманітарних програм у багатьох країнах та суттєво послабити позиції США у сфері міжнародного розвитку.

Пентагон звільнить керівника апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспера через скандал, пов’язаний із витоком інформації в месенджері Signal.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.

Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.