Співзасновнику Грінпісу загрожує до 15 років ув’язнення в Японії
Джерело: The Guardian
Пола Вотсона, засновника організації Sea Shepherd і співзасновника Грінпісу, заарештовано за міжнародним ордером і йому пред’явили звинувачення, в тому числі в співучасті в нападі і незаконному захопленні судна.
Активісту антикитобійного руху Полу Вотсону може загрожувати до 15 років ув’язнення в Японії після того, як його заарештували у Гренландії на початку цього місяця.
Звинувачення пов’язані з висадкою на борт японського китобійного судна “Шонан Мару 2” в лютому 2010 року, яку здійснила група борців з китобійним промислом Sea Shepherd Conservation Society.
Згідно з даними міністерства юстиції Японії, покарання за такі злочини становить від трьох років ув’язнення або штрафу в розмірі до 100 000 ієн (близько 615 євро) за незаконне проникнення на судно та до 15 років ув’язнення або штрафу в розмірі до 500 000 ієн (3 071 євро) за напад.
Голова французької філії Sea Shepherd Ламія Ессемлалі в понеділок відвідала Вотсона під вартою в Нууку, Гренландія, і сказала, що Ватсон “почувається добре” і “ні про що не шкодує”.
З чого все почалось
Активіст Пітер Бетюн, на той час член Sea Shepherd, нібито висадився на борт судна з гідроцикла, щоб затримати його капітана.
Бетюна схопили китобої і врешті-решт заарештуовали у Токіо за звинуваченням у незаконному висадженні на борт судна. Його засудили до двох років ув’язнення з відстрочкою виконання вироку на п’ять років.
Ордер на арешт Вотсона як спільника Бетюна, видали у 2010 році, а ордер Інтерполу надали у 2012 році і він досі чинний, повідомив представник берегової охорони Японії.
Абордаж судна відбувся після сутичок між протестувальниками і китобоями, які змусили японський китобійний флот повернутися додому, виловивши лише половину запланованого улову китів.
Незважаючи на мораторій Міжнародної китобійної комісії (МКК) 1986 року на комерційний китобійний промисел, Японії дозволено вбивати майже 1 000 китів щороку задля так званих наукових досліджень.
Країна вийшла з МКК і відновила комерційний китобійний промисел у 2019 році, а в травні спустила на воду нове китобійне судно водотоннажністю 9300 тонн і вартістю 47 мільйонів доларів, яке вирушило на багатомісячне полювання.
Реакція світової спільноти
Вотсон буде перебувати в Нууку до 15 серпня, поки Данія розглядає питання про його можливу екстрадицію до Японії, повідомляє фонд. Йому відмовлено у звільненні під заставу на підставі того, що він може втекти.
Офіс президента Франції Еммануеля Макрона звернувся до влади Данії з проханням не видавати Вотсона, який протягом останнього року проживає у Франції, повідомляє Agence France-Presse.
Французька онлайн-петиція із закликом до Макрона вимагати звільнення Вотсона зібрала майже 670 000 підписів за вісім днів.
Французька філія Sea Shepherd заявила, що запустила окрему онлайн-петицію, адресовану прем’єр-міністру Данії Метте Фредеріксен, із закликом не видавати активіста.
- Аеропорт Франкфурта-на-Майні, найбільш завантажений аеропорт Німеччини, тимчасово призупинив польоти після того, як кліматичні активісти влаштували демонстрацію біля злітно-посадкових смуг аеропорту.
- У поліції Лондона сповістили про затримання 27 учасників кліматичного руху Just Stop Oil за підозрою у плануванні зриву роботи аеропортів цього літа.
- Активісти цього ж руху залили Стоунгендж помаранчевою фарбою.
- Кліматичні активісти пофарбували воду у Гранд-каналі Венеції в зелений та червоний кольори.
- Кліматичну активістку організації “Riposte Alimentaire” заарештували за те, що вона наклеїла плакат на картину Клода Моне в Музеї д’Орсе в Парижі, щоб привернути увагу до глобального потепління.
У Харкові СБУ та Нацполіція викрили нову російську схему, за якою ворог залучав неповнолітніх до шпигунства під виглядом квест-ігор.
Джерело: ДТЕК Вранці 13 грудня російські окупанти атакували теплоелектростанції ДТЕК. Не обійшлось без пошкоджень. За…
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко повідомив, що в російському Новосибірську згорів воєнний об‘єкт.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував масовану ракетно-дронову атаку вранці 13 грудня.
Вранці 13 грудня Івано-Франківська область зазнала наймасштабнішої ракетно-дронової атаки від початку повномасштабної війни. Є влучання.