Спочатку медіа, а тоді – бруківка: нардеп Потураєв про бюджети громад і регіональні ЗМІ
Джерело: Букви
Депутат Верховної ради, член комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, Микита Потураєв заявив, що громади повинні підтримувати регіональні ЗМІ.
Наша журналістка Валерія Цуба поспілкувалася з Микитою Потураєвим під час NAMSummit, де Букви є інформаційними партнерами.
Спершу нардеп розповів, що депутати переважно не розуміють медійників.
“Треба, щоб народні обранці розуміли, за які гроші в Україні існують вільні й незалежні медіа. Не “манною небесною” вони харчуються, а трудяться і заробляють копійку. І бажано, щоб народні обранці розуміли, де і скільки вони заробляють, які джерела, за рахунок чого живуть всі журналісти в Україні. Деяким здається, що ці гроші беруться з повітря”, – сказав Потураєв.
Він додав, що місцеві ЗМІ не менш важливі, ніж національні. Їм також потрібна підтримка. Як стверджує обранець, її мають здійснювати місцеві громади.
“Місцеві медіа є таким самим контролером того, що відбувається в громаді, як національні медіа є контролером того, що відбувається в державі. Я б хотів, щоб обрані нами місцеві депутати з обраними головами громад знали, що, коли вони голосують за бюджет, то вони зобов’язані наші з вами гроші виділити на медіа, а потім вже на бруківку, квіточки і решту”, – переконаний Потураєв.
- Про сучасний стан українського медіаполя під час війни, особливо в умовах “Єдиних новин”, з Буквами поспілкувався Отар Довженко – дослідник медіа, креативний директор Львівського медіафоруму та колишній головний редактор “Детектор медіа”. Він розповів про виклики, які постали перед українськими ЗМІ, дав глибокий аналіз того, як війна змінила обличчя незалежної журналістики та відповів на запитання, яке турбує багатьох: чи є в Україні жорстка цензура?
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.