Справу судді Тандира, який на смерть збив нацгвардійця на блокпосту у Києві, передано до суду — ДБР
Джерело: Державне бюро розслідувань
Справу ексголови Макарівського райсуду Олексія Тандира, який на блокпосту в Києві збив на смерть 23-річного нацгвардійця Вадима Бондаренка, передано до суду. Під час досудового розслідування встановлено, що він перебував у стані алкогольного сп’яніння.
Досудове розслідування завершено на початку серпня. Загалом проведено 18 експертиз, зокрема судово-медичні, хімічні, технічні та інші.
Крім того, під час них суддя намагався спотворити вміст біологічних зразків, аби приховати наявність алкоголю. Раніше ЗМІ писали, що він на аналіз замість сечі здавав слину та воду. Проте все одно результати експертиз показали наявність сп’яніння.
За результатами автотехнічної, трасологічної та технічної експертиз доведено порушення Правил дорожнього руху, недотримання заборон дорожніх знаків та значне перевищення швидкості на момент зіткнення.
Суддя підозрюється у порушенні правил безпеки дорожнього руху в стані алкогольного сп’яніння, що спричинили смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України). Йому загрожує позбавлення волі на строк до 10 років.
Передумови
26 травня на проспекті Берестейському Олексій Тандир збив на смерть 23-річного нацгвардійця. Ним виявився Вадим Бондаренко, в якого залишилися дружина та троє дітей.
28 травня у Тальному (Черкаська область) відбулася церемонія прощання з військовослужбовцем. Один із його побратимів розповідав, що Вадим Бондаренко мріяв стати військовим. Його батько й брат боронять Україну від російських військових. Загиблий хотів воювати разом із ними.
Вища рада правосуддя дозволила взяти підозрюваного під варту. Після ДТП він відмовився від проведення огляду на стан сп’яніння в закладі охорони здоров’я. В його авто знайшли пляшку від алкоголю, але він сказав, що нічого про неї не знає, заперечивши сп’яніння.
“Може, це з якогось попереднього разу вона залишилась”, – казав Тандир.
Після трагедії він не заперечував свою причетність. Суддя казав, що готовий понести відповідальність, якщо його провину доведуть.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні було розпочато за статтею про порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, якщо вони спричинили смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
2 червня Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю Тандира від виконання ним суддівських обов’язків у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.
- Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід колишньому судді Олексію Тандиру. Справа стосується збиття насмерть на блокпості в Києві 23-річного Вадима Бондаренка, військовослужбовця Національної гвардії.
Російські окупанти намагаються прорвати оборону міста Покровськ, що на Донеччині. Ворог хоче зайти з флангів, щоб уникнути фронтального штурму міста.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував ранкову ракетну атаку РФ по Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.
Російські окупанти у Святвечір, 24 грудня, атакували Кривий Ріг, пошкоджено житловий будинок.
Українська колядка “Сумний святий вечір” є особливим явищем народної творчості, що виникло у важкі повоєнні роки. Її створення припадає на період після Другої світової війни, коли український народ зазнавав страждань і бореться за свою свободу, яку радянський режим хотів знищити. Колядка є свідченням тих часів, коли святкування Різдва відбувалося на тлі боротьби УПА проти радянської влади, репресій та економічних труднощів.