Спроба дати хабар правоохоронцям: “Банк Альянс” заперечив свою причетність до справи

Джерело: пресслужба “Банку Альянс”

“Банк Альянс” заперечив свою причетність до справи щодо спроби надання неправомірної вигоди адвокатом працівникам НАБУ і САП у справі “Укренерго”.

“АТ “Банк Альянс” суворо дотримується законодавства України та нормативів діяльності банків у своїй роботі й декларує нульову толерантність до корупції та будь-яких її проявів”, – йдеться в заяві банку. 

В установі додали, що банк неодноразово наголошував на численних порушеннях умов банківської гарантії в угодах між НЕК “Укренерго” та ТОВ “Юнайтед Енерджі”, гарантом яких виступав АТ “Банк Альянс”, а також на необґрунтованості претензій правоохоронців до посадової особи банку.

Свою позицію банк підтверджує висновками ДАСУ, НКРЕКП та НКРЕКП ДП “Центр судової експертизи та експертних досліджень”, у яких встановлено відсутність порушення вимог Положення про надання гарантії та супроводження гарантійних операцій юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців в АТ “Банк Альянс” головою Правління банку.

“Банк не ставив і не міг ставити неправомірних завдань будь-яким співробітникам юридичної компанії, адже це суперечить законодавству України, нормативам діяльності банку та етичним нормам”, – йдеться в заяві.

ДОВІДКА: 4 червня стало відомо про викриття адвоката одного зі столичних адвокатських об’єднань на пропозиції хабаря у 200 тисяч доларів прокурорам САП та детективам НАБУ у справі “Укренерго”.

Адвокат пропонував кошти прокурорам САП та детективам НАБУ за прийняття рішення про передачу кримінального провадження стосовно його підзахисного у справі щодо заволодіння електричною енергією ПрАТ “НЕК “Укренерго” та легалізації отриманих від її продажу коштів на суму 716 млн грн до іншого органу досудового розслідування.

В юридичній компанії “Міллер”, зазначили, що обшуки провели в адвоката Олексія Носова. Пресслужба повідомила, що компанія перебуває “у стані шоку”.

Вже 5 червня Олексію Носову повідомили про підозру.

Як нагадали у Центрі протидії корупції, підозри у справі “Укренерго” отримали кілька осіб, зокрема й бізнес-партнер Коломойського Михайло Кіперман, котрого оголосили у розшук.

Розслідування у справі вже завершили, і вона невдовзі потрапить до Вищого антикорсуду. У ЦПК припустили, що ймовірна зміна підслідності могла бути потрібна для того, щоб запобігти передачі справи до ВАКС.

6 червня ВАКС застосував запобіжний захід щодо адвоката Олексія Новікова. Суд визначив Носову 12 млн грн застави без арешту і поклав обов’язки – не виїжджати за межі Київської області, здати закордонні паспорти, носити електронний браслет тощо.

Під час засідання прокурор САП Станіслав Броневицький нагадав, що адвоката підозрюють у пропозиції неправомірної вигоди детективу НАБУ і прокурору САП в інтересах голови правління “Банку Альянс” Юлії Фролової, яка підозрюється у справі Кіпермана.

За версією слідства, Носов через свідка Петренка запропонував НАБУ і САП за неправомірну вигоду змінити підслідність у справі Фролової. Також Носов пропонував етапи виконання надання неправомірної вигоди.

Першим пунктом була постанова про відновлення досудового розслідування, оскільки наразі слідство у справі Кіпермана завершене. Сам підозрюваний називав цей процес “відкатом зі ст. 290 КПК”.

Після цього мали змінити підозру та передати справу до іншого органу або ж виділити матеріали стосовно Фролової в окреме провадження.

Другим етапом мала б бути передача справи до Національної поліції. Свідок Петренко приносив чорновий варіант постанови про відновлення слідства на погодження з адвокатом Носовим, і той його узгодив.

Також слідство фіксувало всі зустрічі, розмови та листування між Петренком та Носовим, які підтверджують обізнаність підозрюваного з обставинами справи. Нібито Носов підтвердив передачу 100 000 доларів лише прокурорам САП за відновлення слідства.

Під час обшуку у Носова знайшли понад 109 000 доларів готівкою. Сторона захисту стверджує,що ці кошти призначені для тещі Носова, яка лікується у Києві.

Також захист стверджував, що саме Петренко підбурював Носова до хабарництва. Нібито за його ініціативи відбувалися зустрічі. Водночас прокурор САП заперечував і зачитав листування, яке починалось саме з повідомлення Носова з інформацією, “що він на місці” і з пропозицією зустрічі.

На думку захисту, підозра необґрунтована. Саме Петренко був підбурювачем, а Носов нікому не пропонував хабаря.

  • Співробітники Служби безпеки України спільно з НАБУ і САП викрили заступника голови Рівненської облради на хабарі у понад пів мільйона гривень.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.