США близькі до домовленості про ракети великої дальності для України – Reuters

Джерело: Reuters

США близькі до угоди про надання Україні крилатих ракет великої дальності, але Києву доведеться почекати кілька місяців на постачання. Очікується, що про включення ракет JASSM до пакету озброєнь оголосять восени, повідомили три джерела Reuters, хоча остаточне рішення ще не прийнято.

Reuters стверджує, що надсилання JASSM в Україну може суттєво змінити хід війни, оскільки більша частина Росії опиниться в зоні досяжності цих високоточних боєприпасів. Військові аналітики вважають, що JASSM можуть відсунути російські плацдарми та склади постачання далі в тил.

Це ускладнить підтримку Росією наступальних операцій і може дати Україні стратегічну перевагу. Запуск з північного кордону України може дозволити вражати об’єкти аж до російських міст Воронежа і Брянська, а на півдні – аеродроми та військово-морські об’єкти в Криму.

Джерело: Reuters

JASSM наразі інтегровані лише в американські літаки, але Україна вже має на озброєнні F-16, кожен з яких може нести по дві ракети. Американські чиновники працюють над сумісністю ракети з українськими винищувачами, зокрема радянськими МіГ-29, Су-24 і Су-27.

Старі моделі JASSM від Lockheed Martin мають дальність близько 370 км і є малопомітними, що ускладнює їх виявлення радарами. Вони можуть літати близько до землі та обходити системи ППО завдяки програмованим круговим маршрутам.

Надання Україні JASSM може підвищити тиск на Вашингтон, щоб зняти обмеження на використання цієї зброї по цілях у Росії.

JASSM має боєголовку вагою 450 кг і не призначена для проникнення в укріплені бункери, як ракети Storm Shadow і SCALP. Найновіші версії коштують близько 1 мільйона доларів. Наведення здійснюється за допомогою GPS, інерціальної навігації та інфрачервоного тепловізора, що забезпечує точність до 3 метрів.

Хоча старіші моделі можуть бути менш стійкими до радіоелектронної боротьби, ніж сучасна версія JASSM, інфрачервоний шукач допоможе знайти ціль навіть в умовах сильних перешкод, сказав Джордж Вільям Герберт з Інституту міжнародних досліджень Міддлбері в Монтереї, штат Каліфорнія.

“Вони досить малопомітні, але не повністю спроектовані для максимальної непомітності. Кілька років тому, після інцидентів із застосуванням хімічної зброї по Сирії, було випущено багато ракет, і російські системи ППО в країні не змогли збити багато з них, а можливо, і жодної. Я б очікував, що ретельно сплановані траєкторії польоту ракет дозволять JASSM бути ефективними майже в будь-якій точці зони бойових дій”, – сказав Герберт.

Данія посилить заходи безпеки для танкерів, котрі можуть становити небезпеку для довкілля, мореплавання та моряків, мовиться у заяві морського управління королівства. Відповідне рішення ухвалили у відповідь на “активність старих суден, які перевозять нафту через данські протоки”.

Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого.  Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень. 

Вищий антикорупційний суд 5 лютого задовольнив позов Міністерства юстиції до колишнього охоронця Віктора Януковича В’ячеслава Заневського про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону “Про санкції”.

6 лютого міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко спільно з заступником міністра оборони Сергієм Мельником та командувачем Медичних сил ЗСУ Анатолієм Казмірчуком обговорили механізм розбронювання медиків для потреб ЗСУ.