США фіксують зростаючий ризик російських диверсій на підводні кабелі
Джерело: CNN
Росія розвиває спеціалізований військовий підрозділ, який може використати для потенційних диверсійних операцій, націлених на пошкодження інфраструктури підводних кабелів, розповіли CNN два поінформовані американські посадовці.
Згідно з даними, розробки проводяться на замовлення головного управління глибоководних досліджень міноборони РФ. Ініціатива містить флот, підводні човни та морські дрони.
США регулярно відстежують російські кораблі, які перебувають поблизу критично важливої морської інфраструктури, пояснив американський посадовець. Водночас раніше не повідомлялося про стурбованість США через можливі підводні операції російського секретного підрозділу.
Командири НАТО повідомляли навесні 2023 року, що спостерігається збільшення активності російського флоту у районі підводних кабелів у Балтійському морі. Минулого року спільне розслідування ЗМІ Швеції, Данії, Норвегії та Фінляндії встановило, що Росія має флот шпигунських суден, що діють у водах Північної Європи з метою потенційного пошкодження підводних кабелів і вітрових електростанцій.
Використовуючи аналіз даних та перехоплені радіоповідомлення, розслідувачі відстежували близько п’ятдесяти суден, що діють у районі підводної інфраструктури. Аналогічну активність з боку китайського флоту спостерігали сили Тайваню та США.
Зауважується, що влада Росії надає великого значення секретному підрозділу та продовжує фінансувати підрозділ навіть під час війни проти України.
Своєю чергою, Вашингтон розглядатиме будь-яке порушення підводної інфраструктури як значне загострення російської агресії за межами України.
- У норвезьких територіальних водах знайшли мертвим кита-білуху на ім’я Хвалдімір, якого підозрювали у шпигунстві на Росію через закріплену на ньому відеокамеру і звичку до взаємодії з людьми.
- Депутати Бундестагу Маркус Фабер і Костянтин фон Ноц підозрюють, що інциденти на двох військових базах у Німеччині можуть бути пов’язані з російською диверсійною діяльністю.
- У Польщі арештували дев’ятьох осіб за підозрою у вчиненні диверсій, скоєних за вказівками російських спецслужб.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.
Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.
Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.
Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.
16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.