США фіксують зростаючий ризик російських диверсій на підводні кабелі

Джерело: CNN

Росія розвиває спеціалізований військовий підрозділ, який може використати для потенційних диверсійних операцій, націлених на пошкодження інфраструктури підводних кабелів, розповіли CNN два поінформовані американські посадовці.

Згідно з даними, розробки проводяться на замовлення головного управління глибоководних досліджень міноборони РФ. Ініціатива містить флот, підводні човни та морські дрони.

США регулярно відстежують російські кораблі, які перебувають поблизу критично важливої ​​морської інфраструктури, пояснив американський посадовець. Водночас раніше не повідомлялося про стурбованість США через можливі підводні операції російського секретного підрозділу.

Командири НАТО повідомляли навесні 2023 року, що спостерігається збільшення активності російського флоту у районі підводних кабелів у Балтійському морі. Минулого року спільне розслідування ЗМІ Швеції, Данії, Норвегії та Фінляндії встановило, що Росія має флот шпигунських суден, що діють у водах Північної Європи з метою потенційного пошкодження підводних кабелів і вітрових електростанцій.

Використовуючи аналіз даних та перехоплені радіоповідомлення, розслідувачі відстежували близько п’ятдесяти суден, що діють у районі підводної інфраструктури. Аналогічну активність з боку китайського флоту спостерігали сили Тайваню та США.

Зауважується, що влада Росії надає великого значення секретному підрозділу та продовжує фінансувати підрозділ навіть під час війни проти України.

Своєю чергою, Вашингтон розглядатиме будь-яке порушення підводної інфраструктури як значне загострення російської агресії за межами України.

9 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на базі “Рамштайн” у Німеччині.

Станом на вечір 9 січня кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до 122 осіб.

9 січня глава Міноборони Рустем Умєров провів двосторонню зустріч із міністром оборони Італії Гвідо Крозетто. Сторони зокрема обговорили ракети для ППО, котрі Італія має змогу передати Києву.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров поінформував, що  станом на 9 січня кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до 120 осіб.

9 січня міністр оборони Німеччині Борис Пісторіус пообіцяв подальшу підтримку України і після федеральних виборів у лютому.