У Польщі арештували 9 осіб за підозрою у диверсіях за вказівками РФ

Джерело: Reuters

У Польщі арештовано 9 осіб за підозрою у вчиненні диверсій, скоєних за вказівками російських спецслужб.

З таким повідомленням увечері 20 травня виступив глава польського уряду Дональд Туск в етері телеканалу TVN24.

За його словами, Польща стала мішенню для спецслужб РФ, оскільки є центром поставок до України. Туск звинуватив Кремль у спробі дестабілізувати країну.

“Зараз у нас є дев’ять підозрюваних, арештованих і звинувачених в участі в актах саботажу в Польщі безпосередньо від імені російських служб. Це і побиття, і підпал, і спроба підпалу”, – сказав прем’єр.

Він зауважив, що Польща співпрацює зі своїми союзниками у цьому питанні, і що змови також торкнулися Литви, Латвії та, можливо, також Швеції.

На початку цього місяця Туск заявив, що Польща виділить додаткові 100 мільйонів злотих (25,53 мільйона доларів) своїм спецслужбам через загрозу з боку Росії.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.