США можуть відправити в бік Ізраїлю другий авіаносець

Джерело: Politico

За словами офіційних осіб Міністерства оборони, США незабаром можуть направити другий авіаносець в східне Середземномор’я, що означатиме значну ескалацію військової потужності США в регіоні.

Відомо, що авіаносець USS Dwight D. Eisenhower разом із пов’язаними з ним військовими кораблями та винищувачами має вилетіти з Норфолка, штат Вірджинія, у п’ятницю та може дістатися до східного Середземномор’я до кінця жовтня, якщо буде отримано наказ, сказав один із чиновників міністерства оборони. 

Рідкісне переміщення потенційно двох авіаносців, які супроводжуються крейсерами, есмінцями та винищувачами як частиною їхніх ударних груп, у тому самому районі було б важливим сигналом для ХАМАС про те, що американські військові підтримують Ізраїль.

Військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав офіційне оголошення війни, оскільки ввів у дію пункт 40 Алеф. Фактично затверджено воєнний стан і, відповідно, проведення значних бойових дій.

Зауважимо, 8 жовтня президент Ірану Ебрагім Раїсі зателефонував лідеру ХАМАС Ісмаїлу Ханії та висловив “свою вдячність” бойовикам угруповання.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.