США можуть відправити в бік Ізраїлю другий авіаносець

Джерело: Politico

За словами офіційних осіб Міністерства оборони, США незабаром можуть направити другий авіаносець в східне Середземномор’я, що означатиме значну ескалацію військової потужності США в регіоні.

Відомо, що авіаносець USS Dwight D. Eisenhower разом із пов’язаними з ним військовими кораблями та винищувачами має вилетіти з Норфолка, штат Вірджинія, у п’ятницю та може дістатися до східного Середземномор’я до кінця жовтня, якщо буде отримано наказ, сказав один із чиновників міністерства оборони. 

Рідкісне переміщення потенційно двох авіаносців, які супроводжуються крейсерами, есмінцями та винищувачами як частиною їхніх ударних груп, у тому самому районі було б важливим сигналом для ХАМАС про те, що американські військові підтримують Ізраїль.

Військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав офіційне оголошення війни, оскільки ввів у дію пункт 40 Алеф. Фактично затверджено воєнний стан і, відповідно, проведення значних бойових дій.

Зауважимо, 8 жовтня президент Ірану Ебрагім Раїсі зателефонував лідеру ХАМАС Ісмаїлу Ханії та висловив “свою вдячність” бойовикам угруповання.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).