США накрила аномальна спека

Джерело: Національна метеорологічна служба США

У Сполучених Штатах протягом тижня утримується аномально висока температура повітря.

За даними служби, “інтенсивна хвиля спеки” накрила територію від Середнього Заходу до Атлантики, де очікуються рекордно високі температури.

CBS News пише, що від високих температур постраждали мільйони мешканців по всій країні.

Зафіксовано кілька випадків смерті, спровокованих спекою. Десятки тисяч споживачів у Детройті (штат Мічиган) відрізані від електропостачання через ураган, але ремонтні роботи уповільнюються через високу температуру.

За даними The New York Times, у суботу, 22 червня, було побито кілька температурних рекордів.

Зокрема у Балтіморі температура сягнула 39 градусів, побивши попередній рекорд 1988 року. У Даллесі, штат Вірджинія, зафіксовано 38-градусну спеку, що вище на один градус, ніж у 1988-му.

У багатьох регіонах температура повітря утримується на рівні 32–38 градусів.

При цьому в кількох штатах пройшли сильні зливи, що призвели до паводків, руйнації будівель та доріг.

У штаті Нью-Мексико місцева влада наказала провести обов’язкову евакуацію жителів з деяких населених пунктів та створити тимчасові притулки для переміщених мешканців.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.