США не виключають відновлення військових постачань Україні – Венс
Джерело: CNN
Віцепрезидент Сполучених Штатів Джей Ді Венс заявив, що Україні потрібно “сідати за стіл переговорів” для відновлення військових постачань.
Венс також акцентував, що президент Дональд Трамп все ще налаштований на укладання угоди щодо рідкісноземельних металів.
Ми хочемо, щоб Україна мала суверенну і незалежну країну. Ми вважаємо, що українські війська борються дуже мужньо, але ми досягли точки, коли ані Європа, ані Сполучені Штати, ані Україна не можуть нескінченно продовжувати цю війну, — сказав Венс.
Він також зазначив, що “важливо, аби усі сіли за стіл і розпочали переговори”. Віцепрезидент пояснив, що Трамп намагається надіслати дуже чітке послання: Україні необхідно почати переговори з президентом Трампом щодо угоди про надра.
Коли журналісти запитали, чи вірить він, що угода все ще можлива, Венс відповів: “Я, безумовно, вірю в це. І думаю, що президент все ще відданий цій угоді. Ми чули кілька позитивних заяв, але, звичайно, поки немає підпису від наших друзів в Україні.”
Він також звинуватив Україну у відсутності готовності “вести переговори добросовісно” і стверджував, що США не отримують справедливого ставлення щодо допомоги Україні.
Це справжня нісенітниця, і, чесно кажучи, образа для американського народу, що європейці надають більшу допомогу, ніж американці, — поскаржився Венс.
Згідно з даними Інституту Кіля, до грудня 2023 року Європейський Союз і окремі європейські країни зобов’язалися надати Україні значно більше військової, фінансової та гуманітарної допомоги, ніж США. Європа загалом виділила близько 258 мільярдів доларів, у той час, як США — 124 мільярди доларів. Європа також виділила більше на військову, фінансову та гуманітарну допомогу, зокрема 138 мільярдів доларів, проти 119 мільярдами доларів від США.
Додамо, нещодавно Венс заявив, що найкращий спосіб захистити Україну від ймовірних майбутніх вторгнень РФ – гарантія фінансової зацікавленості Штатів у майбутньому України.
Зауважимо, раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підтвердив інформацію про призупинення військової допомоги США для України через хаб у Польщі.
- У Кремлі зреагували на повідомлення ЗМІ про те, що адміністрація Дональда Трампа зупинила надання військової допомоги Україні.
- В Європі почали реагувати на повідомлення ЗМІ про те, що адміністрація Дональда Трампа зупинила надання всієї військової допомоги Україні.
- Аналітик Ед Конвей дослідив, хто надав Україні найбільшу допомогу і чи має країна достатньо рідкісноземельних металів, щоб “віддячити” США, як того хоче президент Штатів Дональд Трамп.
- 3 березня республіканець Браян Фіцпатрік після розмови з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком, заявив, що угоду про рідкісноземельні метали підпишуть найближчим часом.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що у вівторок увечері надасть оновлену інформацію про угоду щодо рідкісноземельних металів з Україною, а також сказав, що глава України Володимир Зеленський має бути вдячнішим за підтримку Вашингтона.
Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 500 млн доларів на покриття пріоритетних бюджетних потреб.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.