США передали Україні конфісковану стрілецьку зброю Ірану

Джерело: Центральне командування США

Уряд Сполучених Штатів передав Силам оборони України конфісковану стрілецьку зброю та набої Ірану, зокрема автомати, РПГ та патрони.

4 квітня уряд США передав Збройним силам України понад 5 тис. автоматів АК-47, кулеметів, снайперських гвинтівок, РПГ-7 та понад 500 тис. патронів калібру 7,62 мм. Зазначається, що цього достатньо, аби оснастити одну українську бригаду стрілецькою зброєю.

Джерело: Центральне командування США

Ця зброя допоможе Україні захиститися від вторгнення Росії, — наголосили у повідомленні.

Уряд отримав право власності на ці боєприпаси 1 грудня 2023 року через цивільні позови Міністерства юстиції США щодо конфіскації проти Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану.

Передбачалося, що боєприпаси мали передати від КВІР хуситам у Ємені в порушення резолюції Ради Безпеки ООН.

Підтримка Іраном збройних груп загрожує міжнародній і регіональній безпеці, нашим силам, дипломатичному персоналу та громадянам регіону, а також громадянам наших партнерів. Ми продовжуватимемо робити все можливе, щоб пролити світло та зупинити дестабілізаційну діяльність Ірану, — додали у пресслужбі.

  • 15 березня лідери держав “Великої сімки” (G7) закликали Іран не передавати балістичні ракети Росії для їх використання в Україні, попередивши, що вони вживуть заходів проти Ірану, якщо він це зробить.
  • Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що постачання Іраном балістичних ракет Росії “погано впливає на Європу”.
  • За даними аналітиків, Кремль подвоює підтримку Ірану, тим часом як США завдають ударів, щоб запобігти атакам підтримуваних Іраном бойовиків в Іраку, Сирії та Ємені на американські та інші об’єкти.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.