США та Китай провели переговори щодо координації оборонної політики на 2024 рік

Джерело: пресслужба Пентагону

Представник Пентагону у справах Китаю, Тайваню та Монголії Майкл Чейз провів зустріч із заступником директора Управління міжнародного військового співробітництва Центральної військової комісії Китаю Сун Яньчао, у межах 17 переговорів США та КНР стосовно координації оборонної політики на 2024 рік.

Сторони обговорили оборонні відносини США-КНР. Чейз акцентував важливість підтримки відкритих ліній спілкування між військовими, щоб запобігти переростанню “конкуренції у конфлікт”. Він також обговорив важливість безпеки експлуатації в Індо-Тихоокеанському регіоні, підтвердив, що Сполучені Штати продовжуватимуть діяти безпечно та відповідально скрізь, де це дозволено міжнародним правом. Також наголосив на “залізних” зобов’язаннях США перед союзниками в Індо-Тихоокеанському регіоні та в усьому світі.

Зазначається, що під час зустрічі сторони також обговорили питання регіональної та глобальної безпеки.

Представник Пентагону заявив про важливість поваги до свободи судноплавства у відкритому морі, гарантованої міжнародним правом, на тлі неодноразових переслідувань КНР щодо законно діючих філіппінських суден у Південно-Китайському морі.

Окрім цього, Чейз обговорив з представником Китаю неспровоковану війну Росії проти України та висловив занепокоєння стосовно нещодавніх провокацій з боку КНДР.

Майкл Чейз підтвердив, що Сполучені Штати залишаються відданими давній політиці “єдиного Китаю”, наголосивши на важливості миру та стабільності в усьому світі.

У повідомленні зазначили, що посадовці Пентагону й надалі братимуть участь в активних дискусіях з колегами з КНР відносно майбутніх взаємодій між представниками оборони та військовими на різних рівнях.

Зауважимо, 15 листопада 2023 року президент Джо Байден привітав свого китайського колегу Сі Цзіньпіна на саміті у Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Глава США наголосив, що конкуренція між США та Китаєм не може перерости у конфлікт, і додав, що його попередні зустрічі з Сі були “відвертими, прямими та корисними”.

  • У Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
  • Посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
  • Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав Китай, Росію та Іран новою “віссю зла” і зазначив, що вони є безпосередніми загрозами для США.
  • За словами американських посадовців та представників галузевих служб безпеки, китайські військові нарощують можливості для виведення з ладу основних об’єктів інфраструктури США.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.