США та Китай провели переговори щодо координації оборонної політики на 2024 рік
Джерело: пресслужба Пентагону
Представник Пентагону у справах Китаю, Тайваню та Монголії Майкл Чейз провів зустріч із заступником директора Управління міжнародного військового співробітництва Центральної військової комісії Китаю Сун Яньчао, у межах 17 переговорів США та КНР стосовно координації оборонної політики на 2024 рік.
Сторони обговорили оборонні відносини США-КНР. Чейз акцентував важливість підтримки відкритих ліній спілкування між військовими, щоб запобігти переростанню “конкуренції у конфлікт”. Він також обговорив важливість безпеки експлуатації в Індо-Тихоокеанському регіоні, підтвердив, що Сполучені Штати продовжуватимуть діяти безпечно та відповідально скрізь, де це дозволено міжнародним правом. Також наголосив на “залізних” зобов’язаннях США перед союзниками в Індо-Тихоокеанському регіоні та в усьому світі.
Зазначається, що під час зустрічі сторони також обговорили питання регіональної та глобальної безпеки.
Представник Пентагону заявив про важливість поваги до свободи судноплавства у відкритому морі, гарантованої міжнародним правом, на тлі неодноразових переслідувань КНР щодо законно діючих філіппінських суден у Південно-Китайському морі.
Окрім цього, Чейз обговорив з представником Китаю неспровоковану війну Росії проти України та висловив занепокоєння стосовно нещодавніх провокацій з боку КНДР.
Майкл Чейз підтвердив, що Сполучені Штати залишаються відданими давній політиці “єдиного Китаю”, наголосивши на важливості миру та стабільності в усьому світі.
У повідомленні зазначили, що посадовці Пентагону й надалі братимуть участь в активних дискусіях з колегами з КНР відносно майбутніх взаємодій між представниками оборони та військовими на різних рівнях.
Зауважимо, 15 листопада 2023 року президент Джо Байден привітав свого китайського колегу Сі Цзіньпіна на саміті у Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Глава США наголосив, що конкуренція між США та Китаєм не може перерости у конфлікт, і додав, що його попередні зустрічі з Сі були “відвертими, прямими та корисними”.
- У Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
- Посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
- Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав Китай, Росію та Іран новою “віссю зла” і зазначив, що вони є безпосередніми загрозами для США.
- За словами американських посадовців та представників галузевих служб безпеки, китайські військові нарощують можливості для виведення з ладу основних об’єктів інфраструктури США.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.
Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.