США та Велика Британія сперечаються щодо членства України у НАТО – The Telegraph
Джерело: The Telegraph
За даними ЗМІ, США занепокоєні тим, що деякі члени НАТО готові пообіцяти Україні нові гарантії членства в Альянсі. Це викликало суперечки між США та Великою Британією.
Зазначається, що Велика Британія підтримала ініціативу деяких членів НАТО, які пропонують назвати шлях України до НАТО “незворотнім” під час спільної заяви на майбутньому саміті НАТО у липні.
Водночас США не підтримують таке формулювання і закликають трохи змінити його та не давати Україні ніяких конкретних термінів приєднання до Альянсу. Офіційні особи США стурбовані також тим, що опис шляху приєднання до НАТО як “незворотнього” буде неприйнятним для деяких членів Альянсу.
Велика Британія, своєю чергою, стала на сторону країн, які підтримують приєднання України до НАТО.
Деякі члени НАТО також виступають за “прискорений” вступ України до Альянсу вже на цьогорічному саміті. Це дало б Україні сподівання, що вона може отримати захист завдяки положенню НАТО про колективну оборону.
Однак деякі інші члени стверджують, що Україна ще має виконати критерії вступу шляхом реформування свого уряду.
Дехто вважає, що встановлення крайнього терміну вступу України до Альянсу ризикує втягнути весь блок у війну з Росією, якщо до цієї дати російсько-українська війна не припиниться, адже відповідно до умов Північноатлантичного договору, напад на одну державу-члена вважається нападом на всіх.
Зеленський неодноразово просив визначити чіткий графік приєднання України до блоку, стверджуючи, що її членство стримає Росію на східному фланзі країни, де триває війна. На минулорічному саміті він назвав “безпрецедентною та абсурдною” туманну пропозицію про членство за “дотримання умов”.
- Президент США Джо Байден заявив, що Росію слід позбавити можливості повторно окупувати територію України у майбутньому, але це не обов’язково передбачає українське членство в НАТО.
- Глава угорського уряду Віктор Орбан повідомив, що країна хоче “перевизначити” статус членства у НАТО, аби мати змогу відмовитись від військової допомоги Україні, яку надає Альянс.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.