США та Велика Британія сперечаються щодо членства України у НАТО – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

За даними ЗМІ, США занепокоєні тим, що деякі члени НАТО готові пообіцяти Україні нові гарантії членства в Альянсі. Це викликало суперечки між США та Великою Британією.

Зазначається, що Велика Британія підтримала ініціативу деяких членів НАТО, які пропонують назвати шлях України до НАТО “незворотнім” під час спільної заяви на майбутньому саміті НАТО у липні.

Водночас США не підтримують таке формулювання і закликають трохи змінити його та не давати Україні ніяких конкретних термінів приєднання до Альянсу. Офіційні особи США стурбовані також тим, що опис шляху приєднання до НАТО як “незворотнього” буде неприйнятним для деяких членів Альянсу.

Велика Британія, своєю чергою, стала на сторону країн, які підтримують приєднання України до НАТО.

Деякі члени НАТО також виступають за “прискорений” вступ України до Альянсу вже на цьогорічному саміті. Це дало б Україні сподівання, що вона може отримати захист завдяки положенню НАТО про колективну оборону.

Однак деякі інші члени стверджують, що Україна ще має виконати критерії вступу шляхом реформування свого уряду.

Дехто вважає, що встановлення крайнього терміну вступу України до Альянсу ризикує втягнути весь блок у війну з Росією, якщо до цієї дати російсько-українська війна не припиниться, адже відповідно до умов Північноатлантичного договору, напад на одну державу-члена вважається нападом на всіх.

Зеленський неодноразово просив визначити чіткий графік приєднання України до блоку, стверджуючи, що її членство стримає Росію на східному фланзі країни, де триває війна. На минулорічному саміті він назвав “безпрецедентною та абсурдною” туманну пропозицію про членство за “дотримання умов”.

У вівторок, 23 липня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Луцьку двоє дітей випали з вікна будинку. Інцидент стався в одному зі спальних районів міста, коли 5-річна дівчинка та 3-річний хлопчик випали з вікна другого поверху.

Двом посадовцям КП “Київський метрополітен” повідомлено підозру у службовій недбалості через підтоплення тунелів між станціями “Деміївська” та “Либідська” взимку.

Результати масштабного дослідження, у межах якого проаналізували стан здоров’я 4,1 мільйона учасників, свідчать, що надмірна вага може стати причиною понад 30 типів онкологічних захворювань.