CNN: США та союзники обговорюють, які зобов’язання дати Україні щодо вступу в НАТО

Джерело: CNN

Сполучені Штати, Велика Британія та декілька ключових союзників України активно обговорюють, наскільки рішуче взяти на себе зобов’язання щодо членства України в НАТО на майбутньому 75-му саміті у Вашингтоні.

Офіційні особи США та Німеччини запропонували, щоб Альянс під час саміту наступного місяця пообіцяв, що Україна має “міст” до членства в НАТО, а не “незворотний шлях”. 

“На саміті ми зробимо конкретні кроки, щоб наблизити Україну до НАТО та забезпечити наявність мосту до членства, мосту, який буде міцним і добре освітленим”, – заявив державний секретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з НАТО. 

Однак високопосадовець США сказав, що представники адміністрації Байдена не вважають, що слово “незворотний” (шлях України в НАТО) підтримає весь Альянс, вказавши, зокрема, на Угорщину, яка, ймовірно, займе іншу позицію. 

Деякі члени НАТО також неохоче вживають це слово, тому що Україна ще має здійснити всі необхідні демократичні та антикорупційні реформи, необхідні для членства, додав посадовець США.

“Більшість країн Центральної Європи розчаровані двозначністю та зволіканням адміністрації Байдена”, коли йдеться про окреслення конкретного шляху для України, сказав центральноєвропейський дипломат.

Другий європейський посадовець сказав, що союзники ЄС безпосередньо лобіювали Білий дім, щоб зробити шлях України якомога чіткішим.

“Ми інстинктивно відчуваємо, що слід прокласти новий шлях. Слід звернути увагу на швидке відстеження [членства України]”, — сказав другий посадовець.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.