США та Європа замінюють російське ядерне паливо на уран із Нью-Мексико

Джерело: Bloomberg

Наразі приблизно половина світових поставок урану надходить із Росії, що не влаштовує лідерів у США та Європі після вторгнення Росії в Україну. У віддаленому куточку Нью-Мексико знаходився пустий завод, який розбудували й зараз він забезпечує приблизно одну третину попиту США на збагачений уран і знаходиться в процесі збільшення виробництва на 15%.

Поштовхом для такої зміни став напад Росії на Україну. Західні уряди уникали санкцій проти “Росатома”, оскільки це ризикувало завдати шкоди їхнім власним ядерним галузям та економіці.

“Ми несемо витрати через надмірну залежність від Росії щодо ядерного палива. І це не тільки ми, це весь світ”, — сказав Пранай Вадді, радник Білого дому з ядерних питань.

Заплановане розширення у Нью-Мексико для збільшення потужностей буде завершено у 2027 році, і в поєднанні з нарощуванням материнської компанії в Європі цього буде достатньо, щоб покрити частку “Росатома” на американському ринку, сказала Карен Філі, головний виконавчий директор компанії Urenco. 

“Ми є дуже розумним рішенням для США”, – сказав Філі. “Збільшення виробництва Urenco було б достатнім, щоб покрити будь-яку прогалину в російському імпорті”.

Кремль висміяв ці зусилля. 

“Ця угода виглядає як спроба створити монстра Франкенштейна. Історія показує, що досі працювали лише окремі частини цього “монстра ланцюга поставок””, – йдеться у червневому випуску “Росатома”. 

Навіть за умови повної судової преси Заходу може знадобитися п’ять років, щоб повністю відлучитися від “Росатома”, — сказав Ден Понеман, колишній заступник міністра енергетики США.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.