Російські окупанти привезли на ЗАЕС працівників «Росенергоатома» – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву.

Через небажання працівників Запорізької атомної електростанції співпрацювати з окупантами росіянам доводиться привозити на станцію працівників “Росенергоатома”.

За даними ЦНС, мовиться про працівників АЕС, розташованих в європейській частині РФ. Зокрема, це можуть бути фахівці з Балаковської, Калінінської, Курської, Нововоронезької, Ростовської й Смоленської атомних електростанцій.

Зображення: ЦНС

Зазначимо, що, за даними української розвідки, ймовірно, найближчим часом російські окупанти планують влаштувати чергову провокацію на Запорізькій атомній електростанції із застосуванням важкого озброєння.

З цією метою “Департамент військової контррозвідки” ФСБ поширює серед особового складу окупаційного контингенту інформацію про начебто підготовку українськими Силами безпеки і оборони штурму ЗАЕС.

За даними української розвідки, спецслужба окупантів стверджує, що наприкінці липня буде організовано “штурм” атомної станції, в якому начебто мають взяти участь “штурмові групи” і неназвані “добровольчі озброєні підрозділи України”.

У ГУР пояснили, що тиражування такої інформації може свідчити про підготовку окупантами операції “під чужим прапором”, яка призведе до масштабної аварії на ЗАЕС. За наявною інформацією, готуються чергові імітаційні обстріли станції з метою подальшого звинувачення в них України.

Нагадаємо, що Запорізьку атомну електростанцію захоплено окупаційними військами РФ 4 березня 2022 року. Відтоді неодноразово оприлюднювалась інформація про замінування території станції, кількох енергоблоків та ставка-охолоджувача.

“Такі дії є очевидним актом ядерного тероризму. Україна неодноразово заявляла, що лише повернення ЗАЕС під повний контроль України та МАГАТЕ, а також створення навколо станції широкої демілітаризованої зони здатне гарантувати безпечну експлуатацію атомної станції”, – наголосили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період. 

Російська армія продовжує втрачати вищий склад командирів на війні проти України. 28 листопада ліквідований заступник командира 14-го армійського корпусу РФ генерал-майор Володимир Завадський.

Триває шістсот сорок четверта доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. На Лиманському напрямку українські військові відбили 15 атак противника в районах Серебрянського лісництва Луганської області; Торського, східніше Тернів, Ямполівки Донецької області.