США тиснуть на Європу, щоб та й далі купувала американську зброю – Reuters

Джерело: Reuters

Чиновники США заявили європейським союзникам, що вони хочуть, щоб ті продовжували купувати зброю американського виробництва.

Заяви Вашингтона з’явилися на тлі того, як ЄС робить кроки, спрямовані на розвиток європейської оборонної промисловості, одночасно обмежуючи закупівлі певних видів озброєнь у США.

Перші зовнішньополітичні кроки адміністрації президента США Дональда Трампа, включаючи короткочасне скорочення військової допомоги Україні та послаблення тиску на Москву, знервували Європу і змусили багатьох замислитися над тим, чи є Сполучені Штати надійним партнером.

Європейська комісія запропонувала збільшити військові витрати і об’єднати ресурси на спільні оборонні проєкти, оскільки Європа готується до зменшення військової участі США.

Деякі із запропонованих заходів можуть означати меншу роль для компаній з країн, що не входять до ЄС, в тому числі тих, що базуються в США і Великій Британії, кажуть експерти.

На зустрічі 25 березня держсекретар США Марко Рубіо заявив міністрам закордонних справ Литви, Латвії та Естонії, що Сполучені Штати хочуть продовжувати брати участь в оборонних закупівлях країн ЄС, повідомили джерела Reuters.

За словами двох джерел, Рубіо сказав, що будь-яке виключення американських компаній з європейських тендерів Вашингтон сприйме негативно.

Один північноєвропейський дипломат, який не брав участі в балтійській зустрічі, сказав, що американські чиновники також нещодавно повідомили їм, що будь-яке виключення з закупівель озброєнь в ЄС буде розглядатися як недоречне.

Рубіо планує обговорити очікування, що країни ЄС продовжать купувати американську зброю, під час свого візиту до Брюсселя цього тижня, де він візьме участь у засіданні міністрів закордонних справ НАТО.

Представник Держдепартаменту США заявив, що Трамп вітає нещодавні зусилля європейських союзників щодо “зміцнення їхнього оборонного потенціалу і взяття на себе відповідальності за власну безпеку”, але застеріг від створення нових бар’єрів, які виключають американські компанії з європейських оборонних проєктів.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.