США ухвалили план ударів по об’єктах Ірану у Сирії та Іраку – BBC

Джерело: BBC

За даними ЗМІ, США схвалили план серії ударів по іранських цілях у Сирії та Іраку.

Офіційні особи на умовах анонімності повідомили, що США завдаватимуть ударів кілька днів поспіль. Вони розпочнуться, коли будуть сприятливі погодні умови.

Таке рішення ухвалено після того, як 28 січня безпілотник атакував американську військову базу в Йорданії. Тоді загинуло троє військовослужбовців США, ще декілька десятків зазнали поранень.

США звинуватили у нападі бойовиків, яких підтримує Іран.

Вважається, що ця група, Ісламський опір в Іраку, містить численні ополчення, які були озброєні, фінансовані та навчені силами Революційної гвардії Ірану. Вона заявила, що несе відповідальність за удар.

Своєю чергою, Іран заперечує будь-яку причетність до атаки.

Американські офіційні особи заявили, що розвідка США вважає, що безпілотник, використаний для атаки на об’єкт, був виготовлений Іраном і схожий на безпілотники, які Іран надсилав Росії для атак по Україні.

На пресконференції 1 лютого міністр оборони США Ллойд Остін прокоментував, чому США не завдають ударів у відповідь.

“Ми відповімо там, де ми вирішимо, коли ми виберемо і як ми виберемо. Я думаю, що всі усвідомлюють складність, пов’язану з тим, щоб переконатися, що ми притягуємо до відповідальності потрібних людей”, – сказав він, додавши, що немає “стандартної формули для цього”.

Офіційні особи не назвали точний графік потенційних атак США. Вони сказали, що американські військові можуть запускати їх за поганої погоди, але вважають за краще мати кращу видимість, щоб зменшити ризик ненавмисного ураження мирних жителів.

Президент Джо Байден перебуває під зростаючим тиском з боку законодавців-республіканців, зокрема деяких із найбільш агресивних голосів Вашингтона щодо Ірану, з метою завдання ударів по цілях на території Ірану.

Але в той час, як США неодноразово обіцяли відповісти на атаку безпілотників, президент США Джо Байден та інші посадовці з Міноборони заявили, що Вашингтон не прагне ширшої війни з Іраном або ескалації напруженості в регіоні.

Як повідомляється, схвалені плани спрямовані на те, щоб іранські об’єкти були вражені на території Сирії та Іраку, а не всередині Ірану.

Очікується, що тіла трьох американських солдатів, загиблих під час нападу в Йорданії, будуть репатрійовані на базу ВПС США в штаті Делавер 2 лютого. У Білому домі оголосили про участь президента Байдена.

Троє солдатів – 46-річний Вільям Джером Ріверс, 24-річний Кеннеді Ладон Сандерс та 23-річний Бреонн Алекссондріа Моффетт – були частиною армійського резервного підрозділу, що базувався у Форт-Мур, штат Джорджія.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.