США ухвалили план ударів по об’єктах Ірану у Сирії та Іраку – BBC

Джерело: BBC

За даними ЗМІ, США схвалили план серії ударів по іранських цілях у Сирії та Іраку.

Офіційні особи на умовах анонімності повідомили, що США завдаватимуть ударів кілька днів поспіль. Вони розпочнуться, коли будуть сприятливі погодні умови.

Таке рішення ухвалено після того, як 28 січня безпілотник атакував американську військову базу в Йорданії. Тоді загинуло троє військовослужбовців США, ще декілька десятків зазнали поранень.

США звинуватили у нападі бойовиків, яких підтримує Іран.

Вважається, що ця група, Ісламський опір в Іраку, містить численні ополчення, які були озброєні, фінансовані та навчені силами Революційної гвардії Ірану. Вона заявила, що несе відповідальність за удар.

Своєю чергою, Іран заперечує будь-яку причетність до атаки.

Американські офіційні особи заявили, що розвідка США вважає, що безпілотник, використаний для атаки на об’єкт, був виготовлений Іраном і схожий на безпілотники, які Іран надсилав Росії для атак по Україні.

На пресконференції 1 лютого міністр оборони США Ллойд Остін прокоментував, чому США не завдають ударів у відповідь.

“Ми відповімо там, де ми вирішимо, коли ми виберемо і як ми виберемо. Я думаю, що всі усвідомлюють складність, пов’язану з тим, щоб переконатися, що ми притягуємо до відповідальності потрібних людей”, – сказав він, додавши, що немає “стандартної формули для цього”.

Офіційні особи не назвали точний графік потенційних атак США. Вони сказали, що американські військові можуть запускати їх за поганої погоди, але вважають за краще мати кращу видимість, щоб зменшити ризик ненавмисного ураження мирних жителів.

Президент Джо Байден перебуває під зростаючим тиском з боку законодавців-республіканців, зокрема деяких із найбільш агресивних голосів Вашингтона щодо Ірану, з метою завдання ударів по цілях на території Ірану.

Але в той час, як США неодноразово обіцяли відповісти на атаку безпілотників, президент США Джо Байден та інші посадовці з Міноборони заявили, що Вашингтон не прагне ширшої війни з Іраном або ескалації напруженості в регіоні.

Як повідомляється, схвалені плани спрямовані на те, щоб іранські об’єкти були вражені на території Сирії та Іраку, а не всередині Ірану.

Очікується, що тіла трьох американських солдатів, загиблих під час нападу в Йорданії, будуть репатрійовані на базу ВПС США в штаті Делавер 2 лютого. У Білому домі оголосили про участь президента Байдена.

Троє солдатів – 46-річний Вільям Джером Ріверс, 24-річний Кеннеді Ладон Сандерс та 23-річний Бреонн Алекссондріа Моффетт – були частиною армійського резервного підрозділу, що базувався у Форт-Мур, штат Джорджія.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Працівники Служби безпеки України викрили низку схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон у 5 областях України.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.