В Йорданії загинули троє армійців США під час атаки безпілотника

Джерело: пресслужба Білого дому

Внаслідок атаки дрона на північному сході Йорданії загинуло троє американських військових, поранень зазнали ще щонайменше 30 осіб.

28 січня президент США Джо Байден зазначив, що переконаний, що напад здійснили “радикальні воєнізовані угруповання, що підтримуються Іраном, що діють у Сирії та Іраку”.

Не сумнівайтеся: ми притягнемо до відповідальності всіх винних — у той час і в той спосіб, який ми оберемо, — запевнив він.

Наразі триває збір даних про напад на американську базу. Байден також додав, що США не мають наміру відмовлятися від боротьби з тероризмом.

Своєю чергою, у CNN повідомили, що це перший випадок після початку війни Ізраїлю та ХАМАС у секторі Гази, коли внаслідок ворожої атаки на Близькому Сході загинули американські військові.

База, яка зазнала атаки, — це невеликий американський форпост під назвою “Вежа 22” поблизу кордону з Сирією. Незрозуміло, чому протиповітряна оборона не змогла перехопити безпілотник, що, здається, стало першою відомою атакою на базу після того, як 17 жовтня 2023 року розпочалися атаки на сили США та коаліції в регіоні.

Сили США на аванпості перебувають там у межах місії “консультувати та допомагати”.

Офіційні особи США неодноразово заявляли, що вони не хочуть, щоб зростаюча напруженість на Близькому Сході під час бойових дій Ізраїлю з ХАМАС переросла в регіональну війну.

Одначе, цей випадок є значною ескалацією. Офіційні особи заявили, що безпілотник випустили підтримувані Іраном бойовики.

Декілька членів НАТО та Європейського Союзу розглядають можливість відправлення своїх армійців в Україну на двосторонній основі, заявив 26 лютого прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо.

26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.