США, Велика Британія, ФРН та Франція засудили темпи виробництва збагаченого урану Іраном

Джерело: Reuters

28 грудня Франція, Німеччина, Велика Британія та Сполучені Штати спільно засудили збільшення Іраном обсягів виробництва збагаченого урану до 60% чистоти, близького до рівня, який використовується для ядерної зброї.

У заяві союзники не згадали про будь-які наслідки, з якими може зіштовхнутися Іран у зв’язку зі своїми діями, але закликали скасувати рішення та заявили, що залишаються “відданими дипломатичному вирішенню” суперечки щодо ядерної програми Тегерана.

Виробництво Іраном високозбагаченого урану не має надійного цивільного обґрунтування, — мовиться в заяві. — Ці рішення… є безрозсудною поведінкою в напруженому регіональному контексті.

З моменту початку наступу Ізраїлю на бойовиків ХАМАС в сектори Гази, підтримувані Іраном маріонетки посилили свої атаки на судна в Червоному морі і на американські війська в Іраку та Сирії, різко посилюючи напруженість у регіоні.

Ізраїль розпочав свою операцію у відповідь на напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

26 грудня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило у доповіді, що Іран скасував уповільнення виробництва збагаченого урану, засудивши рішення, що сприяє розвитку ядерної програми Ірану.

Тегеран відкинув звіт МАГАТЕ, заявивши, що виконує свою програму “відповідно до правил”.

Зауважимо, згідно зі звітом Міжнародного агентства з атомної енергії, Іран має достатньо урану, збагаченого до 60%, для виробництва трьох атомних бомб.

Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Президент Аргентини Хав’єр Мілеї став громадянином Італії. Під час візиту до Рима статус йому офіційно надала прем’єр-міністерка Італії Джорджі Мелоні.

Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.

Вифлеємський вогонь доставили до Києва 15 грудня. Церемонія передачі вогню відбулась в укритті через повітряну тривогу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.