США відновлюють військову допомогу Україні – підсумки переговорів у Саудівській Аравії

Джерело: Офіс Президента
У Джидді, Саудівська Аравія, пройшли переговори делегацій Сполучених Штатів та України.
Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання Російською Федерацією. Сполучені Штати доведуть до відома Росії, що взаємність з боку Росії є ключем до досягнення миру.
Сполучені Штати негайно скасовують паузу в обміні розвідданими та відновлюють безпекову допомогу Україні.
Делегації також обговорили гуманітарні зусилля як частину мирного процесу, зокрема під час режиму припинення вогню, включно з обміном військовополоненими, звільненням утримуваних цивільних осіб та поверненням примусово переміщених українських дітей.
Обидві делегації погодилися визначити склад своїх переговорних груп і негайно розпочати переговори для досягнення стійкого миру, який забезпечуватиме довгострокову безпеку України. Сполучені Штати зобов’язалися обговорити ці конкретні пропозиції з представниками Росії.
Українська делегація наголосила, що європейські партнери мають бути залучені до мирного процесу.
Президенти обох країн домовилися якнайшвидше укласти угоду про розробку критичних мінеральних ресурсів України, “щоб зміцнити економіку України та гарантувати довгострокове процвітання й безпеку України”.
- Речник МЗС України Георгій Тихий прокоментував переговори між США та РФ. За його словами, Україна не втручається в ці перемовини, але наполягає на принципі “нічого про Україну без України”.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Сили оборони України уразили пункт постійної дислокації (ППД) 448-ї ракетної бригади армії РФ, яка у Вербну неділю завдала ракетного удару по місту Суми.
За даними ЗМІ, деякі високопосадовці з адміністрації президента США Дональда Трампа скептично ставляться до зацікавленості Кремля припинити війну в Україні, а відтак закликають лідера Штатів проявити жорсткішу позицію щодо РФ.
Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.
Лідер ХДС Фрідріх Мерц назвав російський ракетний по місту Суми у Вербну неділю “серйозним воєнним злочином”. Тому, наголосив, Україні потрібна сильна допомога у воєнному протистоянні.