США виходять з Ради ООН. Трамп підписав указ – Reuters

Джерело: Reuters

4 лютого президент США Дональд Трамп підписав документ про припинення співпраці Штатів з Радою ООН з прав людини та продовження зупинки фінансування Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям (UNRWA).

Трамп також підписав, за його словами, “дуже жорстку” директиву, котра передбачає відновлення політики “максимального тиску” на Іран. Водночас він заявив про готовність зустрітися з іранським президентом, щоб переконати Тегеран відмовитися від ймовірних спроб розробити ядерну зброю.

Підписання документів відбулося під час заходу в Овальному кабінеті Білого дому.

Додамо, Трамп у перший день свого президентства підписав указ про початок виходу Штатів з ВООЗ.

Вперше такий указ про вихід зі Всесвітньої організації охорони здоров’я Трамп підписав ще під час свого першого президентства. Тоді причиною стало те, що на думку Трампа ВООЗ погано боровся з пандемією COVID-19. Однак коли Білий дім очолив Джо Байден, він скасував указ Трампа про вихід з організації.

Також Дональд Трамп знову допустив можливість виходу Сполучених Штатів з НАТО через недостатнє фінансування альянсу з боку європейських країн. Однак, Конгрес США ухвалив законопроєкт, який забороняє будь-якому президенту Сполучених Штатів самостійно приймати рішення щодо виходу країни з НАТО, без схвалення Сенату чи акту Конгресу.

  • 20 січня президент США Дональд Трамп здійснив повернення до Білого дому, підписуючи низку документів, від призначень до виконавчих дій, на церемонії підписання у Капітолії після вступу на посаду.
  • Згідно зі звітом, підготовленим проєктом New Diplomacy Project, консультантами якого є колишній посол Великої Британії у США Девід Меннінг та Фонд Friedrich Ebert Foundation, пов’язаний із Соціал-демократичною партією канцлера Німеччини Олафа Шольца, йдеться, що Європі, Великій Британії та Україні необхідно терміново “захистити від Трампа” свою колективну безпеку, створивши “банк НАТО” для фінансування оборонних витрат.
  • У США сотні учасників штурму Капітолія 6 січня 2021 року, вийшли на свободу після того, як Дональд Трамп помилував їх.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.