США виведуть свої війська з Нігеру, у який нещодавно прибули російські військові – Reuters

Джерело: Reuters

Сполучені Штати виведуть свої війська з Нігеру (Африка) незадовго після того, як туди прибули російські військові інструктори.

За даними джерел Reuters, угода про вивід військових була досягнута між заступником держсекретаря США Куртом Кемпбеллом і керівництвом Нігеру.

У 2023 році у Нігері перебувало понад 1000 військовослужбовців США. Вони розташовувались на двох військових база, одна з яких – база безпілотників, на будівництво якої США витратили понад 100 млн доларів.

З 2018 року базу використовували для націлювання на бойовиків “Ісламської держави” та “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь Муслімін”, філії “Аль-Каїди”, у регіоні Сахель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  До Республіки Нігер у західній Африці прибули військові інструктори та працівники міноборони РФ

Минулого року армія Нігеру захопила владу у результаті державного перевороту. До перевороту Нігер залишався ключовим партнером Сполучених Штатів і Франції у сфері безпеки.

Але нова влада Нігеру приєдналася до хунт у сусідніх Малі та Буркіна-Фасо, щоб припинити військові угоди з колишніми західними союзниками, такими як Вашингтон і Париж. Вони вийшли з регіонального політичного та економічного блоку ECOWAS і зміцнивши тісніші зв’язки з Росією.

Найближчими днями будуть перемовини про те, як відбуватиметься виведення військ.

Джерело також повідомило, що дипломатичні та економічні відносини між США та Нігером залишаться попри цей крок.

Минулого місяця правляча хунта Нігеру заявила, що вона негайно скасовує військову угоду, яка дозволяла військовому персоналу та цивільному персоналу Міністерства оборони США перебувати на її території.

Після цього Пентагон заявив, що шукає роз’яснень. Уряд США мав “прямі та відверті” розмови в Нігері перед оголошенням хунти та продовжує спілкуватися з правлячою військовою радою Нігеру.

Минулого тижня сотні людей вийшли на вулиці столиці Нігеру, вимагаючи виведення військ США після того, як правляча хунта ще більше змінила свою стратегію, припинивши військову угоду зі Сполученими Штатами та привітавши російських військових інструкторів.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.