США заборонили своїм чиновникам в Китаї вступати в стосунки з китайцями – AP

Джерело: Associated Press

Уряд США заборонив американському урядовому персоналу в Китаї, а також членам сімей і підрядникам, які мають допуск до державної таємниці, вступати в будь-які романтичні або сексуальні стосунки з китайськими громадянами.

За даними чотирьох джерел Associated Press, таку політику ввів в дію посол США Ніколас Бернс в січні незадовго до його від’їзду з Китаю.

Хоча деякі американські відомства вже мали суворі правила щодо таких відносин, всеосяжна політика “небратання” була нечуваною публічно з часів Холодної війни.

Минулого літа американському персоналу заборонили “романтичні та сексуальні стосунки” з китайськими громадянами, які працюють охоронцями та іншим допоміжним персоналом у посольстві США та п’яти консульствах у Китаї. Але Бернс розширив цю заборону до повної заборони на такі стосунки з будь-яким громадянином Китаю за кілька днів до вступу на посаду президента Дональда Трампа.

Нова політика охоплює місії США в материковому Китаї, включаючи посольство в Пекіні та консульства в Гуанчжоу, Шанхаї, Шеньяні та Ухані, а також американське консульство на напівавтономній території Гонконг. Вона не поширюється на американський персонал, розміщений за межами Китаю.

Єдиним винятком з цієї політики є американський персонал, який вже має стосунки з громадянами Китаю — вони можуть подати заяву на отримання винятків. Якщо їм відмовлять, доведеться припинити стосунки або залишити свою посаду. Кожен, хто порушить цю політику, отримає наказ негайно покинути Китай.

Про заборону повідомили американському персоналу в Китаї в усній та електронній формі в січні, але не оголошували публічно.

Американські дипломати та експерти з питань розвідки заявляють, що Пекін продовжує агресивно використовувати так звані “медові пастки” для отримання доступу до американських секретів. На презентаціях перед відрядженням до Китаю американський персонал ознайомлюють із випадками, коли китайські спецслужби надсилали привабливих жінок для спокушання американських дипломатів, і попереджають, що десятки китайських агентів державної безпеки можуть бути призначені для стеження за будь-яким дипломатом, який їх цікавить.

Китай також посилює контроль над своїм персоналом за кордоном. В останні роки Пекін почав суворо дотримуватися правил, які забороняють просування по службі китайським державним службовцям, чиї дружини набули іноземного громадянства, і обмежують дипломатів від тривалого перебування в одній країні, змушуючи деяких з них повертатися до Китаю.

Міністерство закордонних справ Китаю та багато інших державних органів забороняють своїм чиновникам і співробітникам вступати в сексуальні або романтичні стосунки з іноземними громадянами, а військовослужбовцям і поліціянтам взагалі заборонено виїжджати за межі Китаю без спеціального дозволу начальства.

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький, повідомив, що до 17%  хлопців, які виїхали за програмою обмінів студентів, не повернулися вчасно в Україну.

Румунські правоохоронці працювали найманцями в Конго, перебуваючи на службі в Румунії.

Глави МЗС країн НАТО на зустрічі членів Альянсу звинуватили Росію у тому, що вона підриває спроби США досягти припинення війни в Україні.

У Харкові кількість жертв внаслідок атаки російських безпілотників зросла до п’яти.

Актор Девід Швіммер, який зіграв Росса Геллера у популярному ситкомі “Друзі”, зізнався, що довгий час не міг слухати головний саундтрек серіалу.