США замовили для України ракети AMRAAM
Джерело: пресслужба Пентагону
Міноборони Сполучених Штатів замовило в американської оборонної компанії Raytheon ракети середньої дальності “повітря-повітря” AMRAAM для України.
За контрактом ракети будуть придбані на суму 192 000 000 доларів.
Ракети будуть закуплені з різних джерел. Точна кількість ракет та дата їхніх поставок на цей час не визначені, проте орієнтовна дата звершення робіт – до 29 листопада 2024 року.
Кошти на закупівлю ракет AMRAAM виділяються з фонду Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).
ДОВІДКА: AIM-120 AMRAAM — всепогодна керована ракета класу “повітря — повітря” середньої дальності. Її головне завдання — ураження повітряних цілей за межами прямої видимості цілі.
AMRAAM використовують для норвезьких зенітно-ракетних комплексів NASAMS, які є в України.
- Група українських армійців завершила навчальну програму на американських танках M1 Abrams, які мають допомогти Україні прорвати російську оборону, переконані офіційні особи.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.