США замовили для України ракети AMRAAM

Джерело: пресслужба Пентагону

Міноборони Сполучених Штатів замовило в американської оборонної компанії Raytheon ракети середньої дальності “повітря-повітря” AMRAAM для України.

За контрактом ракети будуть придбані на суму 192 000 000 доларів.

Ракети будуть закуплені з різних джерел. Точна кількість ракет та дата їхніх поставок на цей час не визначені, проте орієнтовна дата звершення робіт – до 29 листопада 2024 року.

Кошти на закупівлю ракет AMRAAM виділяються з фонду Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

ДОВІДКА: AIM-120 AMRAAM — всепогодна керована ракета класу “повітря — повітря” середньої дальності. Її головне завдання — ураження повітряних цілей за межами прямої видимості цілі.

AMRAAM використовують для норвезьких зенітно-ракетних комплексів NASAMS, які є в України.

  • Група українських армійців завершила навчальну програму на американських танках M1 Abrams, які мають допомогти Україні прорвати російську оборону, переконані офіційні особи.

Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.

Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.

Під час американського туру об’єднання “Культурний десант” британський музикант Стінг заспівав свій хіт “Shape of My Heart” у дуеті з українським бандуристом Тарасом Столяром. 

22 грудня Україна традиційно вшановує працівників енергетичної галузі, які забезпечують стабільне енергопостачання та відновлення інфраструктури в умовах війни. На сьогодні енергетикам доводиться працювати під постійними обстрілами та відновлювати енергетику в будь-яку погоду.