США запровадили санкції проти Russia Today та Маргарити Симоньян

Джерело: пресслужба Мінфіну США

4 вересня Мінфін США запровадив санкції проти російського держагентства “РИА Новости”, телеканалу Russia Today (RT) та всієї медіагрупи “Россия сегодня” за втручання у президентські вибори у США 2024 року.

Зокрема до усіх причетних до втручань застосовані візові обмеження.

Санкції акцентують постійні зусилля уряду США притягнути спонсорованих державою суб’єктів до відповідальності за дії, спрямовані на погіршення довіри суспільства до наших установ, – зауважила міністерка фінансів Джанет Єллен. – Міністерство фінансів не похитнеться у своїй відданості захисту наших демократичних принципів і цілісності наших виборчих систем.

Також санкції запроваджено проти головної редакторки RT Маргарити Симоньян та топ-менеджменту російської медіагрупи.

Генпрокурор США заявив, що двом співробітникам RT, Костянтину Калашнікову та Олені Афанасьєвій, пред’явлені звинувачення у відмиванні коштів та порушенні закону про іноземних агентів.

  • В американській розвідці повідомили, яким чином РФ втручається у цьогорічну боротьбу за пост президента Сполучених Штатів.
  • У серпні Федеральне бюро розслідувань (ФБР) здійснило обшуки у будинках двох громадян США, які мали зв’язки з державними росЗМІ. Мовиться про ексінспектора ООН зі зброї та ексрадника Дональда Трампа.
  • Іран активізував свої спроби втрутитись у вибори президента США, зокрема створюючи фейкові новинні вебсайти, націлені на ультраправих та ультралівих, повідомили у Microsoft.

Десятки тисяч державних службовців США прийняли пропозицію адміністрації Дональда Трампа піти у відставку, при цьому гарантовано зберігаючи заробітну плату до 30 вересня.

Служба безпеки України затримала двох російських агентів, які намагались пустити з рейок вантажний потяг на Одещині.

Словацька компанія SPP створює дочірню структуру в Україні, щоб отримати ліцензію на транспортування газу та мати можливість самостійно транзитувати російський газ, повідомив керівник SPP Войтех Ференц.

Уряд Нідерландів заборонив державним службовцям використовувати китайський чат-бот DeepSeek.

Компанія Google змінює підхід до програм різноманітності, справедливості та інклюзивності (DEI) та відмовляється від раніше встановленої мети збільшити кількість представників меншин серед працівників.