США заявляють, що вони «стурбовані» відносинами Угорщини з Росією

Джерело: Reuters

США відреагували на зустріч прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом Росії Володимиром Путіним у Китаї. Вони назвали подію тривожною та додали, що стурбовані відносинами двох країн.

Орбан провів двосторонню зустріч з Путіним 17 жовтня на полях Форуму “Один пояс, один шлях” у Пекіні. Відтак Орбан став єдиним лідером країни Європейського Союзу, який відвідав форум або зустрівся з Путіним після вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.

“Сполучені Штати стурбовані відносинами Угорщини з Росією”, – заявив посол США в Угорщині Девід Прессман у заяві.

Раніше цього тижня Прессман у дописі на X (колишній Twitter) зазначив, що Віктор Орбан одночасно має намір “підтримувати людину, чиї сили відповідальні за злочини проти людства в Україні”, і бути союзником Заходу.

Угорщина, яка також є членом НАТО, виступає проти багатьох ініціатив ЄС щодо підтримки України у протистоянні силам РФ та отримує більшу частину сирої нафти та газу з Росії.

Під час зустрічі в Пекіні Орбан сказав Путіну, що Угорщина ніколи не хотіла протистояти Росії і намагалася врятувати двосторонні контакти.

Після зустрічі Орбана посли країн НАТО та Швеції, які базуються в Будапешті, зібралися, щоб обговорити свої занепокоєння щодо дедалі більшого зближення Угорщини з Росією.

Балаш Орбан – головний політичний помічник Віктора Орбана – відкинув критику США в публікації на X на початку цього тижня, заявивши, що Угорщині “набридло лицемірство” посла США.

Відносини між Будапештом і Вашингтоном загострилися минулого року через зволікання Угорщини з ратифікацією вступу Швеції до НАТО.

  • 18 жовтня прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що світлини глави уряду країни-члена ЄС Угорщини, який потискає руку президенту РФ Володимиру Путіну, були “дуже-дуже неприємними” та суперечили логіці, враховуючи минулу історію Будапешта з Москвою.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.