Прем’єрка Естонії розкритикувала «рукостискання Орбана зі злочинцем Путіним»
Джерело: The Guardian
18 жовтня прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що світлини глави уряду країни-члена ЄС Угорщини, який потискає руку президенту РФ Володимиру Путіну, були “дуже-дуже неприємними” та суперечили логіці, враховуючи минулу історію Будапешта з Москвою.
Угорщина розвиває тісніші зв’язки з Росією, ніж інші країни ЄС, і вважається ключовим потенційним противником рішення, яке має бути прийняте в грудні щодо початку переговорів про вступ України в ЄС, для чого знадобиться одностайна підтримка 27 членів блоку.
17 жовтня Віктор Орбан і Путін провели переговори в Китаї. Прем’єр-міністр Угорщини запевнив главу РФ, що він ніколи не хотів протистояти Москві і намагається врятувати двосторонні контакти.
Було дуже-дуже неприємно бачити це, – зазначила Каллас, один із найзавзятіших захисниць України. – Як можна потиснути руку злочинцю, який веде загарбницьку війну, особливо прийшовши з країни, яка має таку історію, як Угорщина? Те, що сталося в Угорщині, те, що там зробили росіяни, не таке вже й далеке минуле, — нагадала вона.
Угорське повстання 1956 року було придушене радянськими військами. Тоді у боях загинуло щонайменше 2600 угорців і 600 радянських солдатів.
Після переговорів із президентом Франції Емманюелем Макроном Каллас наголосила, що союзники України не повинні відволікатися на інші конфлікти та подвоїти свої зусилля на довгострокову перспективу.
- Президент РФ і Віктор Орбан зустрілись у Пекіні. Це їх перша зустріч з початку повномасштабної російсько-української війни.
- 25 вересня прем’єр-міністр Угорщини заявив, що підтримає Україну лише за умови відновлення прав угорської меншини в країні.
- Раніше Орбан завив, що Захід повинен укласти “угоду” з президентом РФ щодо безпеки України, яка не повинна включати ні повернення Криму, ані членства в НАТО.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.
Контейнерний потяг із Росії вперше пройшов через тимчасово окуповані території Донецької, Запорізької та Херсонської областей до порту Севастополя.
У Києві рятувальники деблокували з-під завалів тіло 17-річного підлітка. За оновленими даними, кількість загиблих внаслідок російської атаки на столицю зросла до 12 осіб.