Будапешт підтримає Україну, лише якщо Київ «відновить права» угорців — Орбан

Джерело: SkyNews

25 вересня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що підтримає Україну лише за умови відновлення прав угорської меншини в країні.

Ми не підтримаємо Україну в жодному питанні на міжнародній арені, поки вона не відновить закони, які гарантують права угорців, — повідомив прем’єр-міністр у парламенті Угорщини.

За словами Орбана, Україна хоче “перетворити угорські школи на українські”, посилаючись на закон, ухвалений у 2017 році, який зробив українську мову обов’язковою для навчання дітей.

Будапешт неодноразово звинувачував Київ в утиску прав угорської меншини, яка проживає в західних областях.

Перепис 2001 року показав, що в Україні проживало близько 150 000 угорців, хоча сьогодні вважається, що це число близько 80 000.

Орбан також обговорив розширення НАТО, сказавши, що Будапешт не поспішає схвалювати заявку Швеції на вступ. Як член альянсу Угорщина має право накласти вето на членство нових країн.

Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан завив, що Захід повинен укласти “угоду” з президентом Росії Володимиром Путіним щодо безпеки України, яка не повинна включати ні повернення Криму, ані членства України в НАТО.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.