США обмежили безвізовий режим для Угорщини – Reuters

Джерело: Reuters.

Сполучені Штати Америки запровадили обмеження для власників угорських паспортів у межах Програми безвізового режиму. Причиною таких обмежень стало те, що Будапешт не усунув уразливості системи безпеки, про які неодноразово говорив Вашингтон.

Зокрема, відносини між урядами цих країн останнім часом ускладнилися через затримку голосування угорського парламенту щодо вступу Швеції до НАТО та обмеження прав ЛГБТК в Угорщині.

У заяві посольства США в Будапешті мовиться про те, що термін дії електронної системи дозволу на подорожі (ESTA) для угорців негайно скоротять з двох років до одного року. За цією схемою дозволять лише разові візити, а не багаторазові.

Також у посольстві США повідомили, що у період з 2011 по 2020 рік Угорщина надала громадянство приблизно одному мільйону людей “без належних заходів безпеки для перевірки їхніх осіб”. Здебільшого це були етнічні угорці, що проживали у сусідніх державах. У такий спосіб уряд Віктора Орбана забезпечив собі додаткові голоси на виборах.

Високопосадовець з уряду США зазначив, що зміна правил стосується лише Угорщини й не торкнеться жодного з інших 39 учасників Програми безвізового режиму.

Також посадовець зауважив, що вразливі місця в системі безпеки Угорщини  виявлено задовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Обмеження були введені через день після того, як правляча партія Орбана “Фідес” бойкотувала сесію парламенту, скликану опозиційними партіями для голосування щодо заявки Швеції на вступ до НАТО. Голосування зрештою не відбулося.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.