США заявили про захоплення підсанкційного танкера Majestic X з іранською нафтою

Джерело: Al Arabiya.

У четвер, 23 квітня, американські військово-морські сили провели операцію із захоплення нафтового танкера Majestic X в Індійському океані. Судно, яке раніше мало назву Phonix і перебуває під санкціями США з 2024 року, за даними розвідки, використовувалося для контрабанди іранської сирої нафти. В оборонному відомстві США підтвердили рішучість продовжувати морську облогу.

“Ми продовжуватимемо глобальне правозастосування на морі, щоб зруйнувати незаконні мережі та перехоплювати судна, які надають матеріальну підтримку Ірану, де б вони не діяли”, – йдеться в офіційній заяві Пентагону.

Системи моніторингу зафіксували Majestic X поблизу Шрі-Ланки – у тому ж районі, де нещодавно було перехоплено інший танкер, Tifani. Судно під прапором Гаяни прямувало до китайського порту Чжоушань.

Варто зазначити, що це ккрок Вашингтона став реакцією на агресивні дії Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР). Лише добою раніше іранські силовики атакували три цивільні судна в Ормузькій протоці, захопивши два з них. Такі дії Тегерана вже призвели до того, що ціна нафти марки Brent подолала психологічну позначку у 100 доларів за барель, що на 35% вище за довоєнний рівень.

Економічні наслідки конфлікту стають катастрофічними для світового ринку. Енергокомісар ЄС Ден Йоргенсен попередив про довгостроковий негативний вплив на бізнес та споживачів. За його оцінками, зупинка судноплавства та дефіцит ресурсів обходяться європейській економіці приблизно у 500 мільйонів євро (близько 600 мільйонів доларів) щодня.

Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.