США заявили, що Росія, ймовірно, запустила протисупутникову зброю

Джерело: BBC News

США стверджують, що минулого тижня Росія запустила супутник, який, на їх думку, “ймовірно здатний атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті”.

“Росія запустила на низьку навколоземну орбіту супутник, який, на нашу думку, ймовірно є протикосмічною зброєю”, — заявив речник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер.

За його словами, він перебував на “на тій же орбіті, що й урядовий супутник США”, додавши, що Вашингтон продовжуватиме стежити за ситуацією та має бути готовим захистити свої інтереси.

“Таким чином, оцінки додатково вказують на характеристики, схожі на раніше розгорнуті протикосмічні корисні навантаження з 2019 і 2022 років. Ми несемо відповідальність бути готовими захищати територію, сферу космосу, а також забезпечувати постійну та безперебійну підтримку Об’єднаних сил”, – додав речник Пентагону.

Росія публічно не коментувала це питання.

США та РФ протягом останніх тижнів неодноразово стикалися з питання космічної зброї в ООН.

Ряд військових експертів давно попереджають, що космос, швидше за все, стане наступним рубежем війни у ​​світі, що стає все більш залежним від технологій.

За підтримки Consulado General de Ucrania en Barcelona на вітражі Саґрада Фамілія у Барселоні – одної з найвизначніших сакральних споруд у світі – написання “Kiev”, похідне від російської транслітерації, замінили на “Kíiv”.

Під час чергового обміну військовополоненими український омбудсман Дмитро Лубінець зустрівся з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою.

У Данії зафіксували новий температурний рекорд за понад 150 років метеорологічних спостережень.

У Польщі затримали чоловіка, який ображав українську касирку в магазині Żabka на ґрунті національної ненависті. Йому загрожує до трьох років позбавлення волі.

Індійська влада готує складну експедицію на Еверест для вилучення замороженого тіла альпініста, відомого під прізвиськом “Зелені черевики”, яке понад 30 років залишається на висоті близько 8 200 метрів.