США зірвали таємну операцію РФ з управління ботофермою

Джерело: пресслужба міністерства юстиції США

Міністерство юстиції США оголосило про конфіскацію двох доменних імен і обшук у 968 облікових записах соціальних мереж, які використовували росіяни для створення ботоферми на основі ШІ для поширення дезінформації.

У звіті зазначено, що ботоферма використовувала ШІ для створення фіктивних профілів у соціальних мережах, які потім використовували для просування російської пропаганди.

Відповідно до судових документів, ботоферму організувала особа, яка на початку 2022 року працювала заступником головного редактора RT, державної російської новинної організації, що базується в Москві. 

Ця людина, ім’я якої не назвали, очолила розробку програмного забезпечення, яке дозволило створити й керувати ботофермою соціальних мереж.

На початку 2023 року за погодженням і фінансовою підтримкою Кремля офіцер ФСБ Росії створив і очолив “приватну розвідувальну організацію”, серед членів якої були співробітники RT та людина, яка очолила ботоферму. 

У звіті зазначено, що справжньою метою “розвідувальної організації” було просування наративів російського уряду, зокрема шляхом поширення дезінформації через ботоферму.

Після розслідування платформа X добровільно припинила роботу облікових записів, визначених у судових документах, через порушення умов надання послуг.

“Цими діями Міністерство юстиції зірвало підтримувану російським урядом пропагандистську кампанію з використанням штучного інтелекту для поширення дезінформації в Сполучених Штатах і за кордоном”, — заявив генеральний прокурор Меррік Б. Гарленд. 

Він додав, що міністерство юстиції й надалі розгортатиме “всі наші правові органи для протидії російській агресії та захисту американського народу”.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.