США зупинять видачу віз посадовцям з Колумбії за відмову прийняти назад мігрантів

Джерело: пресслужба Держдепартаменту США

Держсекретар Марко Рубіо розпорядився зупинити видачу американських віз посадовцям з Колумбії, яка відмовилася прийняти літаки з депортованими мігрантами.

“Після того, як президент (Колумбії – ред.) Петро відмовився прийняти два репатріаційні авіарейси, на які він раніше погодився, держсекретар Рубіо розпорядився негайно зупинити видачу віз у консульському відділі посольства США в Боготі”, – йдеться в документі.

Як зазначається, обмеження на поїздки до США торкнуться колумбійських посадовців та офіційних осіб, які, на думку американської сторони, відповідальні за відмову приймати авіарейси з депортованими мігрантами. Це рішення поширюється і на членів сімей таких урядовців.

У заяві також вказано, що візи не видаватимуться, доки Колумбія не виконає свої зобов’язання прийняти власних громадян, депортованих зі Сполучених Штатів.

“Державний департамент продовжить забезпечувати виконання програми “Америка перш за все” і не відступить, коли справа стосується захисту інтересів національної безпеки”, – наголосили в документі.

У зв’язку з цим там нагадали, що згідно з американським законодавством держсекретар має повноваження заборонити в’їзд на територію США будь-якого іноземця, чия присутність у країні “матиме потенційно серйозні негативні зовнішньополітичні наслідки для Америки”.

Японські вчені виявили на острові Хоккайдо сліди падіння астероїда, яке могло бути однією з причин масового вимирання динозаврів наприкінці крейдового періоду близько 66 мільйонів років тому.

Європейська партія зелених закликала лідерів ЄС провести екстрений саміт через хвилю аномальної спеки в Західній Європі. Політики вимагають посилити кліматичний захист і зупинити послаблення Green Deal.

Італія збільшила термін оформлення віз для громадян Росії більш ніж у півтора раза. Тепер розгляд документів триває понад 60 днів.

Талібан наказав заборонити державним службовцям по всьому Афганістану використовувати смартфони.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.