США звільнили АЗС «Лукойлу» з-під санкційних обмежень до кінця квітня 2026 року

Джерело: Мінфін США\

Міністерство фінансів США продовжило дію спеціальної ліцензії, яка тимчасово виводить закордонні автозаправні станції (АЗС) російської компанії “Лукойл” з-під санкційних обмежень. Документ матиме чинність до кінця квітня 2026 року.

Рішення було ухвалено Управлінням контролю за іноземними активами (OFAC). Воно пояснюється необхідністю “пом’якшення шкоди для споживачів і постачальників”, що дозволить глобальній мережі АЗС “Лукойлу” продовжувати звичайну роботу.

Такий крок обумовлений значною присутністю російської компанії на світовому ринку, адже  “Лукойл” має частки в європейських НПЗ та володіє АЗС у США, Румунії, Бельгії та інших країнах.

Водночас в OFAC занепокоєні – миттєве блокування компанії може спровокувати серйозні збої та дефіцит на паливних ринках світу.

Втім, у Мінфіні США наголосили, що основні санкції проти “Лукойлу” та “Роснефти”, які були запроваджені 21 листопада, залишаються чинними. Тимчасова відстрочка для закордонних АЗС не скасовує інших фінансових та операційних обмежень, накладених на компанію.

  • Україна синхронізувала санкції зі Сполученими Штатами і запровадила обмеження проти “Роснєфті” та її підприємств, а також компаній із групи “Лукойл”.
  • З 21 листопада Литовська залізниця (LTG) зупинила транзит нафтопродуктів з Росії до Калінінграда, через санкційний режим щодо російської компанії “Лукойлу” та пов’язаних із нею фірм.
  • Фінський оператор Teboil, який належить російському “Лукойлу”, готується поетапно закрити усі свої 430 АЗС через вичерпання запасів пального на тлі санкцій США проти материнської компанії.

Триває 1581-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.

23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.

За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.

Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.