«Стала інвалідом після випробувань вакцини»: у США жінка судиться з AstraZeneca
Джерело: The Telegraph
Колишня вчителька зі штату Юта, США, Бріанн Дрессен, яка брала участь у клінічному випробуванні вакцини AstraZeneca, подала позов проти фармакологічної компанії. Після щеплення проти COVID-19 жінці поставили діагноз периферична нейропатія. Вона заявила, що втратила роботу і досі страждає від постійного болю.
Бріанн вимагає компенсацію за “емоційні страждання, втрачений дохід, транспортні та судові витрати”.
У судових документах жінки вказано, що вона підписала договір про участь у клінічних випробуваннях вакцини проти COVID-19. Водночас AstraZeneca взяла на себе зобов’язання оплатити витрати на лікування у разі виникнення побічних дій, спричинених щепленням.
У листопаді 2020 року Бріанн відчула сильне поколювання в усьому тілі. Пізніше її стан погіршився іншими симптомами: затуманенням зору, головним болем, дзвоном у вухах та блювотою.

Фото: соцмережі
У 2021 році лікарі поставили жінці діагноз периферична нейропатія – стан, який викликає оніміння та біль через пошкодження нервів. Її стан класифікували як “поствакцинальний” у зв’язку зі зробленим раніше щепленням.
“Ця річ (вакцина – ред.) позбавила мене роботи – я маю інвалідність на все життя. Я досі перебувають у цьому жахітті, коли відчуваю, ніби шпильки і голки проходять по всьому моєму тілу, від голови до ніг, 24 години на добу, сім днів на тиждень”, – поділилася жінка.
Як розповіли у виданні, після кількох шпиталізацій рахунки за медичну допомогу сягали тисяч доларів, але вона відмовилася від невеликої виплати компанії у розмірі 1200 доларів, прийняття якої не дозволило би їй подати позов.
Хвороба, як йдеться у позові, позбавила жінку можливості працювати, займатися спортом, керувати автомобілем і “бути матір’ю”. За словами Дрессен, найбільше хвороба вплинула на двох її дітей, яким зараз дев’ять та одинадцять років.
“Вони вже не пам’ятають, ким я була раніше. Це справді погано. Найгірше, найбільший наслідок усього цього – це вплив на моїх дітей”, – наголосила Бріанн.
Представниця AstraZeneca поінформувала, що компанія не може коментувати судовий процес, поки він триває.
“З огляду на сукупні докази у клінічних випробуваннях і світових даних, вакцина AstraZeneca-Oxford постійно демонструє прийнятний профіль безпеки, і регулятори в усьому світі постійно стверджують, що переваги вакцинації переважають ризики надзвичайно рідкісних потенційних побічних реакцій”, – сказала речниця в заяві.
- Фармацевтична компанія AstraZeneca вперше визнала у суді, що її препарат від COVID-19 може викликати смертельний побічний ефект – тромбоз.
Латвія передасть Україні новітні бронетранспортери Patria 6×6 у межах нового пакета військової допомоги.
Англійський футбольний клуб “Ліверпуль” вирішив підтримати родину форварда Діогу Жоти, який загинув в автокатастрофі 3 липня.
У Києві поліція затримала чоловіка, який зробив зауваження групі неповнолітніх і відкрив по них вогонь з травматичного пістолета.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.