«Стала інвалідом після випробувань вакцини»: у США жінка судиться з AstraZeneca

Джерело: The Telegraph

Колишня вчителька зі штату Юта, США, Бріанн Дрессен, яка брала участь у клінічному випробуванні вакцини AstraZeneca, подала позов проти фармакологічної компанії. Після щеплення проти COVID-19 жінці поставили діагноз периферична нейропатія. Вона заявила, що втратила роботу і досі страждає від постійного болю.

Бріанн вимагає компенсацію за “емоційні страждання, втрачений дохід, транспортні та судові витрати”.

У судових документах жінки вказано, що вона підписала договір про участь у клінічних випробуваннях вакцини проти COVID-19. Водночас AstraZeneca взяла на себе зобов’язання оплатити витрати на лікування у разі виникнення побічних дій, спричинених щепленням.

У листопаді 2020 року Бріанн відчула сильне поколювання в усьому тілі. Пізніше її стан погіршився іншими симптомами: затуманенням зору, головним болем, дзвоном у вухах та блювотою.

Фото: соцмережі

У 2021 році лікарі поставили жінці діагноз периферична нейропатія – стан, який викликає оніміння та біль через пошкодження нервів. Її стан класифікували як “поствакцинальний” у зв’язку зі зробленим раніше щепленням.

“Ця річ (вакцина – ред.) позбавила мене роботи – я маю інвалідність на все життя. Я досі перебувають у цьому жахітті, коли відчуваю, ніби шпильки і голки проходять по всьому моєму тілу, від голови до ніг, 24 години на добу, сім днів на тиждень”, – поділилася жінка.

Як розповіли у виданні, після кількох шпиталізацій рахунки за медичну допомогу сягали тисяч доларів, але вона відмовилася від невеликої виплати компанії у розмірі 1200 доларів, прийняття якої не дозволило би їй подати позов.

Хвороба, як йдеться у позові, позбавила жінку можливості працювати, займатися спортом, керувати автомобілем і “бути матір’ю”. За словами Дрессен, найбільше хвороба вплинула на двох її дітей, яким зараз дев’ять та одинадцять років.

“Вони вже не пам’ятають, ким я була раніше. Це справді погано. Найгірше, найбільший наслідок усього цього – це вплив на моїх дітей”, – наголосила Бріанн.

Представниця AstraZeneca поінформувала, що компанія не може коментувати судовий процес, поки він триває.

“З огляду на сукупні докази у клінічних випробуваннях і світових даних, вакцина AstraZeneca-Oxford постійно демонструє прийнятний профіль безпеки, і регулятори в усьому світі постійно стверджують, що переваги вакцинації переважають ризики надзвичайно рідкісних потенційних побічних реакцій”, – сказала речниця в заяві.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.