Стан здоров’я кримського політв’язня Богдана Зізи після голодування досі невідомий: РФ не надає жодної інформації

Джерело: Дмитро Лубінець у Telegram

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Росія не надає жодної інформації про стан здоров’я кримського політв’язня Богдана Зізи, який голодував 17 днів поспіль.

Родичі кримського художника Богдана Зізи, безпідставно засудженого до 15 років ув’язнення, занепокоєні станом його здоров’я після 17-денного голодування, яке він припинив 27 червня.

Зв’язку з ним у родини немає. Тому невідомо, де саме утримують хлопця, в яких умовах та чи надають йому необхідну медичну допомогу. Рідні знають лише, що його етапували до Новочеркаська, що під Ростовом.

Раніше було відомо, що після завершення голодування в Богдана почалися проблеми зі шлунком. Він схуд на 10 кілограмів. Однак належного лікування політв’язень не отримував.

“Укотре наголошую, антигуманне поводження з незаконно ув’язненими Росією громадянами України має системний характер! Ненадання їм медичної допомоги прирівнюється до катувань і тортур, відповідно до Женевської конвенції, та порушує невід’ємне право – на життя”, – зазначив омбудсмен Дмитро Лубінець.

Станом на сьогодні РФ утримує за надуманими звинуваченнями 180 політв’язнів, 117 з них – кримські татари.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.