Стартувала оновлена програма компенсації вартості cільгосптехніки: як отримати
Джерело: пресслужба Міністерства економіки України
Офіційно стартувала відновлена урядом програма “Зроблено в Україні” часткової компенсації вартості сільгосптехніки та обладнання українського виробництва.
Розмір компенсації становить 25% від вартості техніки.
Щоб отримати компенсацію, потрібно:
- Вибрати постачальника з відповідного Переліку.
- Купити сільгосптехніку українського виробництва.
- Подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.
- Отримати компенсацію на рахунок в банку.
До оновленого переліку увійшли 964 номенклатурні позиції продукції 21-го українського виробника сільгоспмашин та обладнання.
Щоб бути включеним до цього переліку виробнику техніки та обладнання потрібно подати відповідну заявку та документи до неї до Міністерства економіки. Заявки щодо включення техніки та обладнання до переліку подаються до 31 жовтня. Заявка, подана після 1 листопада, може бути включена до переліку наступного року.
На реалізацію програми в держбюджеті на 2024 рік закладено мільярд гривень. За даними Мінекономіки, цього вистачить, щоб задовольнити заявки близько 4 000 агровиробників.
- Україна отримає 100 млн євро від Банку розвитку Ради Європи в межах проєкту “HOME. Компенсація за знищене майно”.
- Сервіс для внутрішньо переміщених осіб у застосунку “Дія” відновив свою роботу після оновлення. Тепер можна оформити довідку ВПО і грошову допомогу відразу на всю сім’ю в одній заяві.
- Уряд виділив ще понад 39 мільйонів гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у закладах.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.