Столтенберг привітав прогрес у передачі Україні винищувачів F-16

Джерело: DW

8 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив задоволення стосовно просування у процесі передачі Україні західних винищувачів F-16.

8 листопада Столтенберг привітав той факт, що перші літаки F-16 із Нідерландів доставлені до Румунії для навчання українських пілотів. На спільній пресконференції з президенткою Угорщини Каталін Новак у Брюсселі він наголосив, що союзники продовжують надавати безпрецедентну підтримку Україні, яка захищається від російського вторгнення.

Одначе, глава НАТО попередив про небезпеку скорочення військової допомоги Києву. Так, він зауважив, що російський президент Володимир Путін вважає, що має більше витримки та що підтримка України Заходом колись вичерпається.

Ми повинні довести йому, що він помиляється, — наголосив Столтенберг, додавши, що це важливо як для виживання України, так і для безпеки країн НАТО.

Зауважимо, 7 листопада Нідерланди відправили свої перші п’ять винищувачів F-16 до Румунії для навчання українських пілотів.

Також варто нагадати, що нині все більше країн долучаються до “літакової коаліції”.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.