Столична влада не погоджувала проведення Маршу Рівності у метро – КМДА

Джерело: пресслужба КМДА

3 червня у Київській міській державній адміністрації поінформували про відсутність погодження від влади на проведення Маршу Рівності у метро з міркувань безпеки.

Зокрема, організаторів закликали обрати іншу локацію.

Зауважується, що у разі проведення заходу відповідальність за дотримання всіх заходів безпеки покладається на організаторів.

У КМДА підтвердили, що правозахисні та інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на утвердження рівності, є важливими також в умовах воєнного стану. Одначе, Київський метрополітен – об’єкт подвійного призначення і частина критичної інфраструктури міста, це завжди території підвищеного ризику через обмеженість простору, графік руху поїздів і великий пасажиропотік.

Щоб не наражати на небезпеку учасників заходу та пасажирів, уникнути можливих провокацій, міська влада не може дозволити проведення Маршу Рівності в метро, – мовиться у заяві.

У повідомленні акцентували, що поширені деякими Telegram-каналами заяви про нібито зупинку руху метро на час проведення маршу та виділення на організацію коштів із міського бюджету – не відповідають дійсності. У КМДА припустили, такі вкиди мають на меті “збурити суспільство та дестабілізувати ситуацію у столиці”.

Зауважимо, у червні, прайд-місяці на підтримку прав та видимості ЛГБТК+ спільноти, KyivPride проведе у столиці благодійний фестиваль та перший з 2021 року Марш Рівності. Усі кошти, зібрані на фестивалі, KyivPride передасть на Прайд-збір, в межах якого українські ЛГБТК+ організації збирають 4 000 000 гривень для українських військових.

Вже 16 червня у столиці відбудеться Марш Рівності. Це перший Марш з 2021 року.

Організатори запевняють, що врахували усі ризики та виклики, тож Марш відбудеться у максимально безпечних умовах. З безпекових міркувань, у Марші зможуть взяти участь не більше 500 осіб. Це, зокрема, активісти, представники ЛГБТК+ та правозахисних організацій, волонтери.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Колишній очільник Білого дому Дональд Трамп повідомив, що визначився з кандидатурою віцепрезидента, з яким піде на вибори у листопаді цього року.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.