Страждає від психічних хвороб: у Нідерландах 29-річна жінка отримала дозвіл на евтаназію

Джерело: The Guardian

29-річна громадянка Нідерландів Зорая тер Бік, яка має хронічну депресію, аутизм, тривожність та невизначений розлад особистості, отримала дозвіл на евтаназію.

Як розповіли у виданні, схвалення на такий крок вона отримала минулого тижня, а сам процес тривав понад три роки.

Випадок Зораї є доволі суперечливим, оскільки евтаназія для людей з психічними захворюваннями в Нідерландах є незвичайним явищем. Однак спостерігається стрімке зростання кількості таких випадків. Наприклад, у 2010 році таких справ було лише дві, а у 2023 їхня кількість була у 69 разів більшою – 138 випадків.

Сама жінка зазначила, що її історія вкотре підіймає питання, чи повинна допомога у завчасному припиненні життя бути законною.

“Люди думають, що коли ти психічно хвора, то не можеш тверезо мислити, і це образливо. Я розумію побоювання деяких людей з обмеженими можливостями щодо евтаназії, а також занепокоєння з приводу того, що на людей чинять тиск, щоб вони померли”, – поділилася Зорайя тер Бік.

Зазначається, що Нідерланди входять до списку країн, в яких евтаназію легалізовано. Згідно із законодавством, нею мають право скористатися ті, хто “відчуває нестерпні страждання і не має надії на покращення”.

Проблеми із ментальним здоров’ям у жінки розпочалися ще у ранньому дитинстві. Вона скаржиться на аутизм, депресію, тривогу та невизначений розлад особистості.

Коли жінка зустріла свого партнера, то сподівалася, що поряд з ним зможе зцілитися. Проте навіть у цих умовах вона продовжувала завдавати собі шкоди та думати про самогубство.

Вона розпочала інтенсивне лікування.

“Під час терапії я дізналася багато нового про себе та механізми подолання, але це не вирішило моїх основних проблем. На початку лікування ви відчуваєте надію. Я думала, що мені стане краще. Але чим довше триває лікування, тим більше втрачаєш надію”, – зізналася Зорая.

Від початку лікування жінка так і не відчула покращення. Вона прагнула покінчити життя самогубством, але при цьому не хотіла завдавати болю своїм близьким.

“Я завершила електросудомну терапію у серпні 2020 року, і, прийнявши те, що лікування більше не потрібне, у грудні того ж року подала заяву на евтаназію. Це довгий і складний процес. Це не те, що ви просите про це у понеділок, а до п’ятниці ви вже мертві”, – уточнила Зорая.

За її словами, процес отримання дозволу був довгим та складним. Жінка зобов’язана була пройти обстеження. Лікарі постійно уточнювали, чи впевнена вона щодо свого рішення.

“За ці три з половиною роки я жодного разу не вагалася щодо свого рішення. Я відчувала провину – у мене є партнер, сім’я, друзі, і я не байдужа до їхнього болю. І мені стало страшно. Але я твердо налаштована пройти через це”, – зазначила пацієнтка.

  • Колишній прем’єр-міністр Нідерландів Дріс ван Агт разом зі своєю дружиною Ежені Крекельберг пішли з життя за допомогою евтаназії. Обом було по 93 роки.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.