Стрілянина у Дагестані: вбиті восьмеро поліціянтів і шестеро нападників

Джерело: Astra

У результаті терористичної атаки в російській республіці Дагестан загинули 10 осіб, вісім із них – поліціянти. Також ймовірно вбиті шестеро нападників.

Зокрема серед убитих російських силовиків – начальник відділу поліції міста Дагестанські Вогні. Кількість постраждалих збільшилася до 34 осіб, з них – 27 силовиків.

У столиці регіону Махачкалі вбиті четверо нападників, у Дербенті, ймовірно, двоє. Щонайменше двох затримано.

За даними джерел у правоохоронних органах, кілька нападників значилися в базах даних МВС як такі, що мають зв’язки у ваххабітських колах. Усі вони жителі республіки.

Також затримали голову Сергокалінського району Дагестану Магомеда Омарова. Як пишуть ЗМІ, серед учасників нападу були його сини, Аділь і Осман.

Baza зазначає, виїзди з Махачкали перекриті. На в’їзд в місто – великі черги, через перевірки машин. Вулиці патрулюються, в тому числі кінними патрулями.

Інформація, що у православному храмі в Кіровському районі Махачкали тримають 40 заручників, не підтвердилася.

Нагадаємо, 23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані.

  • Загроза бойовиків з “Ісламської держави”, проти якої раніше воювала армія США, нікуди не зникла. ЗМІ пишуть, що прихід Дональда Трампа до влади може лише загострити ситуацію.
  • Фахівці ISW вважають, що заяви російської влади про нібито причетність України до атаки на ТЦ Crocus City Hall у Підмосков’ї загрожують громадянам РФ.
  • ФСБ Росії повідомила в п’ятницю, 3 травня, що її офіцери вбили чоловіка, якого нібито завербувала Україна, й він планував напад із вибухівкою на паливний термінал в Ленінградській області РФ.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.