Студентка, батько якої загинув на фронті, отримала стипендію Фонду Порошенка

Джерело: Європейська Солідарність

Студентка Українського Католицького Університету Юлія Лисак отримала стипендію Фонду Порошенка імені Героя України Тараса “Хамера” Бобанича. Річну стипендію ініціювали батьки Тараса Бобанича та керівництво УКУ, а Фонд Порошенка підтримав цю ідею.

Джерело: Європейська Солідарність

Тарас Бобанич був командиром батальйону Добровольчого українського корпусу “Правий Сектор”. Він загинув 8 квітня 2022 року під час виконання бойового завдання на Ізюмському напрямку, прикриваючи відхід побратимів під танковим обстрілом. Героєві було 33 роки. У мирному житті Тарас цікавився гуманітарними науками та юриспруденцією.

“Коли ми познайомились з батьками Тараса, ми відчули рідних людей. Ми думаємо однаково. І тому ми радо підтримали цю ідею, заснували цю стипендію”, – розповів Петро Порошенко.

Марина Порошенко додає, що після початку повномасштабного вторгнення Фонд Порошенка переключив усі ресурси на підтримку Збройних Сил України. Однак зараз потребують підтримки як студентська молодь, так і ветерани війни, що повертаються у цивільне життя. Тому Фонд запустив кілька грантових програм для підтримки суспільних ініціатив.

“Дуже багато військовослужбовців повертаються травмовані, потребують реабілітації. Дуже багато молоді, яка потребує підтримки, тому що вони залишилися без батьків, без домівки. Це і релоковані студенти, релоковані ВНЗ. І в таких умовах ми розуміємо, що треба спрямовувати грантову підтримку для суспільних проєктів всередині країни”, – говорить Марина Порошенко.

Юля Лисак, студентка 2-го курсу Українського Католицького Університету, стала стипендіаткою Фонду Порошенка імені Тараса “Хамера” Бобанича. Її батько загинув на фронті, а мама залишилась з двома доньками. Юля не лише добре навчається, а й активно волонтерить.

Пані Тетяна, мама “Хамера”, зазначила, що вибір стипендіатки був зроблений більш серцем, ніж за анкетними даними.

“Коли мені вислали всіх кандидатів, ми вдивлялися в кожне обличчя і читали інформацію, біографії кожного студента. То нелегкий вибір, тому що я не педагог. В мене було відчуття материнське. У мене було відчуття, що мій син робив для України. І коли я прочитала, що батько Юлечки теж загинув за Україну, ми відштовхувалися від цього критерію”, – розповідає жінка.

Важливим для родини стало і те, що Юля, так само як і їх син Тарас, опановує правничі науки.

“Наш син вивчав право. Він дуже хотів багато зробити для України, для суспільства, для людей, він старався завжди кожному допомогти. Але на жаль, коли почалася війна, він сказав – я змушений йти, хто, як не я?”, – згадує мати Героя України.

Петро Олексійович вказав, що дуже символічно, що це рішення приймається саме під час початку переговорів України про членство в Європейському Союзі.

“Одна із спеціалізацій Юлі – це конституційне право. І вона збирається, якщо все буде добре, відправитись у Роттердам на підготовку саме з євроінтеграційного законодавства і реформ. Це повністю нам з батьками Тараса підходить. Бо для нас головна мета – це рух України в ЄС”, – наголошує Петро Порошенко.

  • Річну стипендію імені загиблого на фронті Героя України Тараса Бобанича, на псевдо “Хаммер”, заснували в Українському католицькому університеті за ініціативи родини українського захисника та за підтримки Благодійного фонду Петра Порошенка.

Викидання понад 140 дельфінів на берег біля Кейп-Коду (штат Массачусетс, США) минулого місяця визнано як найбільше масове викидання цих ссавців на берег в історії Сполучених Штатів.

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.