Студентка, батько якої загинув на фронті, отримала стипендію Фонду Порошенка

Джерело: Європейська Солідарність

Студентка Українського Католицького Університету Юлія Лисак отримала стипендію Фонду Порошенка імені Героя України Тараса “Хамера” Бобанича. Річну стипендію ініціювали батьки Тараса Бобанича та керівництво УКУ, а Фонд Порошенка підтримав цю ідею.

Джерело: Європейська Солідарність

Тарас Бобанич був командиром батальйону Добровольчого українського корпусу “Правий Сектор”. Він загинув 8 квітня 2022 року під час виконання бойового завдання на Ізюмському напрямку, прикриваючи відхід побратимів під танковим обстрілом. Героєві було 33 роки. У мирному житті Тарас цікавився гуманітарними науками та юриспруденцією.

“Коли ми познайомились з батьками Тараса, ми відчули рідних людей. Ми думаємо однаково. І тому ми радо підтримали цю ідею, заснували цю стипендію”, – розповів Петро Порошенко.

Марина Порошенко додає, що після початку повномасштабного вторгнення Фонд Порошенка переключив усі ресурси на підтримку Збройних Сил України. Однак зараз потребують підтримки як студентська молодь, так і ветерани війни, що повертаються у цивільне життя. Тому Фонд запустив кілька грантових програм для підтримки суспільних ініціатив.

“Дуже багато військовослужбовців повертаються травмовані, потребують реабілітації. Дуже багато молоді, яка потребує підтримки, тому що вони залишилися без батьків, без домівки. Це і релоковані студенти, релоковані ВНЗ. І в таких умовах ми розуміємо, що треба спрямовувати грантову підтримку для суспільних проєктів всередині країни”, – говорить Марина Порошенко.

Юля Лисак, студентка 2-го курсу Українського Католицького Університету, стала стипендіаткою Фонду Порошенка імені Тараса “Хамера” Бобанича. Її батько загинув на фронті, а мама залишилась з двома доньками. Юля не лише добре навчається, а й активно волонтерить.

Пані Тетяна, мама “Хамера”, зазначила, що вибір стипендіатки був зроблений більш серцем, ніж за анкетними даними.

“Коли мені вислали всіх кандидатів, ми вдивлялися в кожне обличчя і читали інформацію, біографії кожного студента. То нелегкий вибір, тому що я не педагог. В мене було відчуття материнське. У мене було відчуття, що мій син робив для України. І коли я прочитала, що батько Юлечки теж загинув за Україну, ми відштовхувалися від цього критерію”, – розповідає жінка.

Важливим для родини стало і те, що Юля, так само як і їх син Тарас, опановує правничі науки.

“Наш син вивчав право. Він дуже хотів багато зробити для України, для суспільства, для людей, він старався завжди кожному допомогти. Але на жаль, коли почалася війна, він сказав – я змушений йти, хто, як не я?”, – згадує мати Героя України.

Петро Олексійович вказав, що дуже символічно, що це рішення приймається саме під час початку переговорів України про членство в Європейському Союзі.

“Одна із спеціалізацій Юлі – це конституційне право. І вона збирається, якщо все буде добре, відправитись у Роттердам на підготовку саме з євроінтеграційного законодавства і реформ. Це повністю нам з батьками Тараса підходить. Бо для нас головна мета – це рух України в ЄС”, – наголошує Петро Порошенко.

  • Річну стипендію імені загиблого на фронті Героя України Тараса Бобанича, на псевдо “Хаммер”, заснували в Українському католицькому університеті за ініціативи родини українського захисника та за підтримки Благодійного фонду Петра Порошенка.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував заяву лідера РФ Володимира Путіна про оточення українських військових у Курській області, назвавши це “відвертою дезінформацією”.

Російські військові внесли технічні зміни у керовані авіаційні бомби (КАБи) і тепер вони летять на більшу відстань.

В Україні накопичено достатні запаси паливно-мастильних матеріалів для стабільного проходження осінньо-зимового періоду. 

За даними ЗМІ американці, які створюють фейкові новини про кандидатку на пост президента США Камалу Гарріс, працюють на розвідку Росії.

Уряд затвердив план боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на засіданні 25 жовтня.