Стипендії імені Левка Лук’яненка для політв’язнів: скільки українців отримали виплати за серпень

Джерело: пресслужба Мінреінтеграції

Дев’ятеро українців отримали стипендії імені Левка Лук’яненка за серпень. Їх надають тим, хто зазнав переслідувань від РФ через їхню громадську або політичну діяльність.

Стипендії вручають з 2018 року. Її метою є забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів українців, незаконно затриманих або утримуваних Росією, окупаційною адміністрацією РФ, яка встановила та/або здійснює загальний контроль на тимчасово окупованих територіях Донеччини, Луганщини та Криму.

Розмір виплати становить три прожиткових мінімуми для працездатних осіб (8052 грн). Стипендію призначають указом президента на період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення.

Щодо отримання виплат клопотання подається до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. У попередні роки їх отримували режисер Олег Сенцов, громадський активіст Володимир Балух, журналіст Роман Сущенко, журналіст і письменник Станіслав Асєєв.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.