Пенсіонери, які живуть на окупованих територіях, зможуть відновити виплати через відеозв’язок

Джерело: постанова від 4 серпня 2023 р. № 806.

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови про особливості виплат та доставлення пенсій або грошових допомог під час воєнного стану. Відтепер пенсіонери зможуть відновити їх у режимі відеоконференцзв’язку.

Зміни стосуються літніх людей, яким припинили виплату пенсій в період з 1 серпня 2022 року, і які проживають на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих РФ територіях України.

Виплату дозволено поновити за заявами з використанням віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”) про виплату пенсії на поточні рахунки в уповноважених банках. Також можна це зробити за заявами про поновлення виплати пенсії через вебпортал ПФУ. А вже у випадку встановлення органами ПФУ особи пенсіонера – у режимі відеоконференцзв’язку.

Зазначимо, що Пенсійний фонд України перестає нараховувати виплати, якщо пів року отримувач не виходить на контакт. Якщо людина після цього з’явилася, то за заявою пенсія їй донараховується за весь період.

На ТОТ перебувають близько 3 млн пенсіонерів.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в середу, 29 травня, відвідає Київ для переговорів з міністром фінансів України Сергієм Марченком та іншими урядовцями щодо майбутніх планів посилення санкцій проти Росії.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.