Росіяни вивозять награбоване зерно з тимчасово окупованих територій України через порти в Криму – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву.

Врожай, зібраний на тимчасово окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжя, російські загарбники активно вивозять через порти у Криму.

За даними ЦНС, ймовірно, награбоване українське зерно відправляється на африканські ринки.

Окрім цього, для вивезення зерна росіяни використовують Маріуполь на Донеччині. Там курсують фури з зерном, які прямують у напрямку Новоазовська та Ростова-на-Дону у Росії.

Зерно на тимчасово окупованих територіях скупляється за безцінь та й лише для того, аби імітувати картинку ринкових відносин. Усі фермери захоплених регіонів мають здавати зерно пшениці окупантам за фіксованою ціною, які в рази нижче ринкових.

Зазначимо, що цього тижня американський банк JPMorgan припинив обробляти платежі для “Россельхозбанку”.

Протягом останніх кількох місяців JPMorgan обробляв деякі російські експортні платежі за зерно, отримуючи запевнення від Вашингтона.

Однак у МЗС РФ заявили, що прямий канал між “Россельхозбанком” і JPMorgan був закритий 2 серпня.

Зазначимо, що відновлення підключення “Россельхозбанку” до міжнародної платіжної системи SWIFT було однією з вимог РФ для продовження “зернової угоди”.  Нагадаємо, що ЄС від’єднав російський банк від SWIFT у червні минулого року у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Згідно з відповідним договором, укладеним в липні 2022 року, посадовці ООН погодилися допомогти російському експорту продовольства та добрив вийти на світові ринки.

Речниця Міністерства закордонних справ РФ Захарова заявила, що Захід і ООН “намагалися представити (обробку платежів у JPMorgan) як працюючу альтернативу SWIFT”.

Натомість Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив журналістам, що Вашингтон продовжить робити “все необхідне” для того, щоб Росія могла вільно експортувати продовольство, якщо “зернова угода” буде відновлена.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.