Суд обрав запобіжний захід нардепу Юрію Арістову

Джерело: Державне бюро розслідувань

За матеріалами Державного бюро розслідувань суд обрав запобіжний захід для нардепа Юрія Арістова, який під час війни відпочивав на Мальдівах.

Сьогодні, 28 липня, Печерський районний суд Києва прийняв рішення про застосування міри запобіжного заходу щодо народного депутата у вигляді особистого зобов’язання.

Його підозрюють у внесенні неправдивих відомостей до офіційних документів для організації престижного відпочинку на островах Індійського океану.

Результати розслідування вказують на те, що народний депутат ввів неправдиві дані в офіційні документи щодо свого перебування за кордоном: мети поїздки, країни перебування та часу повернення до України.

Це було зроблено з метою відпочинку депутата та його родини в розкішних готелях Мальдівської Республіки. В рамках розслідування ДБР перевіряє законність цього “візиту”. Співробітники бюро також з’ясовують, як депутат зумів виїхати на курорт, попри заборону на виїзд посадовців.

Відомо, що у середині липня 2023 року депутат перебував у готелі на приватному острові Ітхаафуші на Мальдівах. Після цього, з 22 липня він перейшов до готельного комплексу Waldorf Astoria Maldives.

За даними слідства, у період з05 червня по 22 липня 2023 року депутат перебував за межами України. Згідно з документами, депутат виїхав на три дні до Польщі у службове відрядження з метою поглиблення двостороннього співробітництва між Україною та Литовською Республікою.

10 липня 2023 року, перебуваючи за кордоном, депутат відкрив лікарняний в одному з приватних медичних закладів Києва. Зафіксовано, що лікарняний лист було відкрито до 19 липня 2023 року. Однак, слідство розкрило ймовірність внесення неправдивих даних до електронної системи охорони здоров’я, оскільки фактичний медичний огляд не проводився.

Наразі триває досудове розслідування.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Південна Корея та Японія оголосили про санкції проти осіб, організацій та суден, які допомагають Росії купувати озброєння у Північної Кореї, порушуючи резолюцію Радбезу ООН.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.